Baltic International Bank peļņa augusi 3,8 reizes

2016. gada 20. maijs plkst. 11:45
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā ceturksnī Baltic International Bank ieņēmumi no pamatdarbības sasniedza 7,7 miljonus eiro, kas ir par 60% vairāk nekā 2015.gada pirmajā ceturksnī, informē bankas pārstāvji.

Savukārt bankas peļņa pirmā ceturkšņa beigās sasniedza 1,17 miljonus eiro, kas ir 3,8 reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada.

Ieņēmumu no pamatdarbības pieaugumu galvenokārt veicinājusi tirdzniecības darījumu apjoma palielināšanās, no kuriem gūtais ienākums salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada ir pieaudzis par 1,94 miljoniem eiro, komisijas naudas apjomu palielināšanās (+14,7% salīdzinājumā ar 2015.gada pirmo ceturksni), brokerdarījumu apjoma pieaugums (+23,9%) un dokumentāro operāciju apjoma palielināšanās (+27,7%).

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka stāsta: «Šā gada pirmais ceturksnis Baltic International Bank ir bijis intensīvs, un saspringtais darbs ir nesis pozitīvi vērtējamus finanšu rezultātus. Mēs turpinājām aktīvi strādāt arī pie bankas risku pārvaldīšanas sistēmas un kredītportfeļa kvalitātes tālākas pilnveidošanas, kā arī iekšējās kontroles sistēmu pastāvīgas attīstības. Ieguldītais darbs un investīcijas dod mums pamatotu pārliecību par Baltic International Bank ilgtspējīgu attīstību nākotnē.»

Šā gada 1. ceturksnī Baltic International Bank likviditātes rādītāji turējušies rekordlīmeņos – ceturkšņa beigās Bankas likviditātes rādītājs sasniedza 91%, kas 1,5 reizes pārsniedz minimālo iekšējo normatīvu 60% apmērā. Likviditātes seguma rādītājs (liquidity coverage ratio) pārsniedzis 600% atzīmi, sasniedzot 615% (614%).

Kopējais kapitāla rādītājs (total capital ratio) šā gada pirmā ceturkšņa beigās bija 17,7%. Lai turpinātu spēcināt kapitāla bāzi, 2016. gada 31. marta akcionāru pilnsapulcē tika pieņemts lēmums palielināt akciju kapitālu par 2 miljoniem eiro.
 

Dalies ar šo rakstu