Balticovo investē vēl 600 tūkstošus latu

2011. gada 14. marts plkst. 15:14
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Viens no Ziemeļeiropā lielākajiem olu un olu produktu ražotājiem a/s Balticovo pabeidzis sestās jaunputnu novietnes celtniecību.

Investīcijas jaunajā novietnē ir 600 000 latu, informē kompānija. Līdztekus trīspadsmit ekspluatācijā nodotajām vistu novietnēm uzņēmuma ražošanas teritorijā tagad atrodas sešas jaunputnu novietnes. Piektā jaunputnu novietne tika nodota ekspluatācijā pagājušā gada jūlijā un katrā novietnē iespējams izaudzēt 130 tūkstošus dējējvistu.

Balticovo valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs informē, ka investīcijas veiktas ar nolūku ieviest vismodernāko jaunputnu audzēšanas tehnoloģiju, kas uzņēmumam dod iepēju nodrošināt ražošanas procesu ar augstvērtīgām dējējvistām. Jaunputnu novietnēs no diennakti veciem cālīšiem tiek izaudzētas dējējvistas. Cālīši tiek transportēti no Vācijas speciāli aprīkotās mašīnās ar nodrošinātu mikroklimatu. Par dējējvistām tie izaug 120 dienās. Katru jaunputnu novietni apkalpo viens cilvēks, jo 120 dienas ilgo procesu pilnībā nodrošina augstās tehnoloģijas un pilna procesa automatizācija.

Eiropā pavisam ir 360 miljoni dējējvistu un gandrīz trīs miljoni dējējvistu atrodas Latvijā. Jau vēstīts, ka Balticovo ieguldījis vairākus miljonus Ls ražošanas modernizācijā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds