Baltijā straujš elektroenerģijas cenu kritums

2016. gada 28. decembris plkst. 13:56
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā nedēļā visā Baltijā un Skandināvijā tika piedzīvots straujš elektroenerģijas cenu kritums, informē AS Latvenergo.

Latvijā cenu kritums bija par 29 %, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un cenu līmenis sasniedza 28,9 EUR/MWh, kas bija zemākais līmenis kopš šā gada maija. Lietuvā savukārt 24 % kritums, cenai sasniedzot 31,3 EUR/MWh, bet Igaunijā – 30 % kritums, sasniedzot 28,5 EUR/MWh.

Cenas Baltijas valstīs atsevišķās stundās svārstījās no 28,5 EUR/MWh līdz pat 78,7 EUR/MWh. Cenu kritumu pārsvarā veicināja lielais nokrišņu daudzums un straujais vēja izstrādes pieaugums Skandināvijā, kam atsaucās arī cenu līmenis Baltijā, kā arī svētku sezonai raksturīgais elektroenerģijas patēriņa kritums. Baltijas valstīs cenu līmeņa kritumu veicināja arī stabilā starpsavienojumu kapacitātes pieejamība. 

Visā Baltijā atbilstoši svētku sezonai ierastām tendencēm samazinājās elektroenerģijas patēriņš – Latvijā par 5,3 % līdz 147,3 GWh, Igaunijā par 9,3 % līdz 168,4 GWh, bet Lietuvā par 5,1 % – līdz 207.4 GWh. Līdz ar to visās Baltijas valstīs vidēji par 26,9 % samazinājās arī elektroenerģijas izstrādes apjoms, bet kopējā izstrāde sasniedza 72 %  no kopējā nepieciešamā elektroenerģijas apjoma.  

Dalies ar šo rakstu