Baltijā straujš elektroenerģijas cenu kritums

2017. gada 11. decembris plkst. 12:42
Autors: Rūta Lapiņa
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā nedēļā Baltijas reģionā varējām novērot salīdzinoši strauju elektroenerģijas cenu kritumu. Visā reģionā cenas samazinājušās vairāk nekā 15 % apmērā – Latvijā par teju 16 % līdz 32,32 EUR/MWh, Igaunijā par 15 % līdz 32,43 EUR/MWh, bet Lietuvā nepilnu 17 % apmērā līdz 32,27 EUR/MWh, norāda «Latvenergo» preses sekretāre Ivita Bidere

Straujš elektroenerģijas cenu kritums bija vērojams visā «Nord Pool» biržas tirdzniecības reģionā – tam pamatā ir gaisa temperatūru kāpums virs normas līmeņiem, kā arī salīdzinoši liels nokrišņu daudzums un vēja staciju izstrādes apjoms, skaidro «Latvenergo». Šonedēļ «NordBalt» starpsavienojums jau darbojas pilnā kapacitātē, tomēr nedēļas laikā uz aptuveni 42 stundām plānotu remontdarbu dēļ tika ierobežota starpsavienojuma «Estlink 2» darbība.

«Latvenergo» norāda, ka joprojām turpina pieaugt patēriņa apjoms Baltijā - aizvadītajā nedēļā sasniedzot teju 556 GWh. Kāpums novērojams arī valstīs atsevišķi, tomēr tas nav pārsniedzis 1 % apmēru – Latvijā patēriņa apjoms bija 154 GWh, Igaunijā 182 GWh, bet Lietuvā 220 GWh. Izstrādes ziņā savukārt piedzīvots kritums – par 10 % līdz 400 GWh atzīmei reģionā kopumā. Starp valstīm ievērojams kritums Igaunijā – par 17 % līdz 179 GWh, Lietuvā kritums 9 % apmērā līdz 56 GWh, bet Latvijā salīdzinoši niecīgs kritums nepilnu 2 % apmērā līdz 165 GWh.

Lai gan izstrādes un patēriņa bilance pasliktinājusies gan reģionā kopumā, gan valstīs atsevišķi, Latvijā vienīgajā tā saglabājusies pozitīva – saražots par 8 % vairāk elektroenerģijas nekā valstī patērēts. Igaunijā savukārt saražoti 98 % no lokāli patērētā elektroenerģijas apjoma, Lietuvā 25 %, bet reģionā kopumā saražoti 72 % no patērētā apjoma.

Dalies ar šo rakstu