Baltijas govis tirgos Šveices lielveikalos

2012. gada 02. aprīlis plkst. 10:55
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība ABC Projekts sākusi vērienīgu gaļas šķirņu liellopu audzēšanas projektu.

Kā ziņo Agrotops, projekts tiek realizēts, sadarbojoties ar Lietuvas un Igaunijas gaļas liellopu audzētāju organizācijām un Šveices kompāniju Vianco.

Gaļu paredzēts realizēt Šveices tirgū un mūsu zemniekiem tiek solīta vismaz par 10 – 15 % augstāka cena, nekā piedāvā pircēji Latvijā. Lai gan projekts, kas tēlaini nosaukts Baltic Grassland Beef  (Baltijas ganību liellopi) tikko sācies, interesi tajā iesaistīties jau izteikušas vismaz desmit Latvijas saimniecības. «Divas saimniecības jau aicinājušas novērtēt izaudzētos buļļus,» pastāstīja projekta Baltic Grassland Beef vadītājs Baltijas valstīs Dainis Rungulis.

Projektā varēs piedalīties ne tikai kooperatīva biedri, audzēt un realizēt liellopus atbilstoši prasībām varēs arī tās saimniecības, kas noslēgs līgumu par sadarbību un pakalpojumu sniegšanu. Gaļas realizāciju Šveicē nodrošinās lielveikalu tīkls COOP, kas ir arī šā projekta līdzfinansētājs.

Projektā var piedalīties zemnieki, kas audzē specializētās šķirnes – Limuzīnas, Aberdinangus (Angus), Šarolē, Aubrakas, Saleras. Herefordas un Beļģu zilās šķirnes iespējamas krustojumos, bet tīršķirnes ne un arī ne kā vaislas buļļi, klāsta projekta vadītājs.

Dalies ar šo rakstu