Enerģētika

Baltijas premjeri paraksta memeorandu par sadarbību Visaginas AES

Jānis Rancāns, 20.09.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tiekoties Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, Baltijas valstu premjeri parakstīja memorandu par sadarbību Visaginas AES projektā, pozitīvi novērtējot tā īstenošanā panākto progresu, kā arī aicinot nacionālās energokompānijas turpināt intensīvas konsultācijas, lai vienotos par neatrisinātajiem jautājumiem.

Tāpat Baltijas ministru padomes tikšanās ietvaros, premjeri vienojās izveidot starpvaldību darba grupu, lai valdības līmenī risinātu ar Visaginas AES projektu saistītos jautājumus.

Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, ar saviem kolēģiem - Igaunijas premjeru Andusu Ansipu un Lietuvas premjeru Andrjusu Kubiļu Baltijas ministru padomes (BMP) sanāksmes ietvaros izvērtēja arī progresu kopīgajos reģionālās attīstības projektos saskaņā ar prioritātēm, kas izvirzītas 2012.gadā Lietuvas prezidentūrā BMP. Īpaša uzmanība tika veltīta enerģētikas un transporta infrastruktūras jautājumiem, informē Valsts Kanceleja.

Premjeri kopīgā paziņojumā apsveikuši notiekošās sarunas starp Eiropas Komisiju (EK), Krieviju un Baltkrieviju par Baltijas valstu elektroenerģijas resursu izmantošanu kontinentālajā enerģijas tīklā.

Tāpat Baltijas valstu premjeri atzinīgi novērtēja arī EK iniciatīvu pārskatīt nekonkurētspējīgus gāzes piegādes resursus Centrālajā un Austrumu Eiropā, meklējot caurspīdīgu un efektīvu gāzes tirgu Baltijas valstīs. Premjeri atzinīgi novērtējuši arī progresu Rail Baltica projektā, tostarp Somijas un Polijas iesaistīšanos vienotās dzelzceļa līnijas izveidē.

Nākamajā gadā Latvija no Lietuvas pārņems Baltijas ministru padomes prezidējošās valsts statusu. V. Dombrovskis Lietuvas un Igaunijas premjerus iepazīstināja ar Latvijas plānotajām prioritātēm – uzņēmējdarbības vides uzlabošanu visās Baltijas valstīs, reģiona konkurētspējas stiprināšanu, atbalstu ciešākai integrācijai ar Ziemeļvalstīm, kā arī trīs valstu kopīgo projektu enerģētikas un transporta jomā īstenošanas turpināšanu.

Komentāri

Pievienot komentāru