Enerģētika

Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena samazinājusies

Db.lv, 29.10.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Aizvadītajā nedēļā Nord Pool sistēmas vidējā cena pieauga par 1 % līdz 42,5 EUR/MWh, informē AS Latvenergo.

Minimālas cenas izmaiņas bija Igaunijā – nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 46,28 EUR/MWh, kas ir par 0,2 EUR/MWh mazāk nekā nedēļu iepriekš. Visaugstākā cena, lai arī samazinājusies par 19 %, bija Lietuvā – 48,01 EUR/MWh, bet Latvijā vidējā cena aizvadītajā nedēļā samazinājās par 17 % un bija 47,87 EUR/MWh.

Nord Pool reģionā cenu ietekmēja būtisks vēja staciju ģenerācijas pieaugums visā reģionā. Vēsāki laikapstākļi sekmēja lielāku pieprasījumu pēc elektroenerģijas.Rudenī mitrāki laikapstākļi veicina hidrorezervuāru līmeņa pieaugumu, tomēr aizvadītajā nedēļā hidrobilance Skandināvijā neuzlabojās, arī Latvijā ūdens pietece Daugavā joprojām saglabājas zemā līmenī.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš pieauga līdz 8 421 GWh un pieauga arī izstrādes apjomi līdz 8 402 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs bija 545 GWh, kas ir par 5 % vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Vislielākais pieaugums bija Igaunijā – par 7 % līdz 162 GWh. Lietuvā patēriņa pieaugums bija par 5 % līdz 241 GWh. Attiecībā pret aizvadīto nedēļu Latvijā patēriņš pieauga par 4 % un bija 143 GWh.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājās par 5 % līdz 311 GWh. Ģenerācijas apjoms Igaunijā samazinājās par 5 % līdz 168 GWh, Latvijā izstrādes samazinājums bija par 34 %, sasniedzot 63 GWh. No visām Baltijas valstīm izstrādes apjoms pieauga Lietuvā – par 41 % līdz 81 GWh.

Izstrādes apjoms attiecībā pret patēriņu Latvijā bija 44 %, Igaunijā 104 %, Lietuvā 34 %, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 57 % attiecībā pret reģionā patērēto elektroenerģijas apjomu pagājušajā nedēļā.