Pasaulē

Baltkrievijā turpinās protesti pret «parazītu» nodokli

LETA, 13.03.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Neskatoties uz valdības piekāpšanos pēc pirmajiem protestiem, nedēļas nogalē Baltkrievijā turpinājušās demonstrācijas pret «parazītu» nodokli.

«Likums pret sabiedrības parazītiem», kā tas iedēvēts tautā, prasa, lai personas, kas strādā mazāk par 183 dienām gadā, samaksā valdībai kompensāciju par zaudētajiem nodokļiem, kas parasti ir aptuveni 237 eiro.

Personām, kas oficiāli reģistrējušās kā bezdarbnieki, nodoklis nav jāmaksā, bet ir katru mēnesi jāveic sabiedriskais darbs.

Pagājušajā mēnesī Minskā pret «parazītu» nodokli protestēja aptuveni 2000 cilvēku. Tā bija lielākā demonstrācija valstī pēdējo sešu gadu laikā. Līdzīgas, bet mazākas protesta akcijas notika arī citās pilsētās.

Piekāpjoties protestētājiem, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pagājušajā nedēļā paziņoja, ka «parazītu» nodoklis šogad netiks piemērots.

Tomēr prezidenta lēmums nav protestētājus nomierinājis.

Vismaz 600 cilvēki svētdien protestēja Babrujskā, aptuveni 1000 sapulcējās uz demonstrāciju Oršā un vairāki simti izgāja ielās Brestā un Rahačovā.

Savukārt sestdien simtiem cilvēku protestēja Pinskā, bet piektdien Maladzječnā uz demonstrāciju sapulcējās aptuveni 1000 cilvēku.

Liela daļa protestētāju bija vidēja gada gājuma un vecāki cilvēki, kuri sūdzējās, ka viņiem trūkst darba iespēju.

Svētdien protestētāji Oršā un Babrujskā pieprasīja Lukašenko atkāpšanos.

Varasiestādes neizmantoja spēku pret protestētājiem, bet vairāki aktīvisti vēlāk tika aizturēti.