Baltkrievijas vēstnieks: Eiropas Parlamentam nepatīk Lukašenko

2011. gada 28. janvāris plkst. 9:10
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Parlamentam nepatīkot Aleksandrs Lukašenko, jo viņš varot stingri pateikt «nē» gan Maskavai, gan Briselei, gan ASV. Viņš rīkojas Baltkrievijas valsts interešu vārdā, nevis tā, kā viņam to saka no malas, intervijā Latvijas Avīzei uzsver Baltkrievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Gerasimenko.

Viņš norāda, ka Baltkrievija ir arī Eiropas valsts, un to nedrīkst izolēt. Bet tā ir arī neatkarīga valsts, un dialogs nedrīkst būt kā diktāts. Baltkrievija esot gatavi konstruktīvam dialogam ar Eiropas Savienību (ES) gan politikā, gan ekonomikā.

Runājot par ekonomiku, vēstnieks jāuzsver, ka vēl 2000.gadā ap 80% Baltkrievijas eksporta gājis uz Krieviju un NVS valstīm. Šodien Baltkrievijas eksporta daļa ir vien 32%, 42% eksporta ejot uz ES.

«Šobrīd darbojas ap 1,2 tūkst. Latvijas un Baltkrievijas kopuzņēmumu. Līdz ekonomiskās krīzes sākumam Latvijas un Baltkrievijas tirdzniecības kopapjoms bija 2,3 miljrd. ASV dolāru. Neraugoties uz krīzi, 2010.gadā mūsu valstu tirdzniecības kopapjoms pārsniedzis miljardu ASV dolāru. Latvija ir Baltkrievijai ekonomiskās sadarbības ziņā svarīgāko valstu piecniekā,» stāsta A.Gerasimenko.

Viņš arī piebilst: «Gribu vēlreiz teikt, ka politiskie secinājumi par Baltkrieviju bijuši pārsteidzīgi un tiem nevajadzētu ietekmēt Latvijas un Baltkrievijas ekonomiskās attiecības. Kristovskis taču izteicies, ka Baltkrievija ir viens no Latvijas svarīgākajiem ekonomiskajiem partneriem, Latvijas kaimiņvalsts. Ar kaimiņvalstīm jāveido abpusēji izdevīgas, labas attiecības.»
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām