Balttour 2011 apmeklētājus vilinās arī uz Grīziņkalnu

2011. gada 09. februāris plkst. 17:09
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskajā tūrisma izstādē Balttour 2011 šogad piedalīsies arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ar ERAF līdzfinansētu projektu Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana.

Projekta mērķis ir attīstīt Grīziņkalna koka arhitektūras kultūrvēsturisko kompleksu kā starptautiski atzītu nacionālas nozīmes kultūras tūrisma objektu.

Projekta izstādes ekspozīcijā Koka Rīga interesentiem būs iespēja iepazīties ar Grīziņkalna, Maskavas priekšpilsētas apkaimes vēsturi un to vērtību – koka arhitektūru, tostarp, piemēram, ēku Krāsotāju ielā 12, kuras restaurācija, rekonstrukcija un labiekārtošana tiek veikta projekta ietvaros.

Izstādē tiks prezentēta projektā rezultātā izveidotā tīmekļa vietne un virtuālie tūrisma maršruti. Ekspozīcijas apmeklētājiem būs iespēja piedalīties konkursā, pārbaudot savas zināšanas par notikumiem un vērtību bagātajā Grīziņkalna apkaimē, kā arī satikt jau par apkaimes un Mūrnieku ielas simbolu kļuvušo skursteņslauķi, tāpat tiks organizētas īpašas aktivitātes bērniem.

Projektā gaitā cita starpā ir plānotas arī ielu norāžu un vēsturisko ēku numuru, tūrisma stendu un novērošanas kameru uzstādīšana visā Grīziņkalna apkaimē. Līdz ar projekta ieviešanu, paredzēta Grīziņkalna apkārtnes sakārtošana un drošības palielināšana.

Projekta kopējās izmaksas ir 422 tūkstoši lati (ERAF finansē 65% no izmaksām). Projektu plānots pabeigt 2012. gada aprīlī.

Balttour 2011 notiks šīs nedēļas nogalē – 11 – 13. februārī.
 

Dalies ar šo rakstu