Bangu pasludina par maksātnespējīgu

2011. gada 05. oktobris plkst. 10:59
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Maksātnespējas process pasludināts kādreizējam zivrūpniecības flagmanim a/s Banga.

Informācija Lursoft datu bāzē liecina, ka Rojā bāzētajam uzņēmumam a/s Banga maksātnespējas process pasludināts 27. septembrī un uzņēmumā par maksātnespējas administratoru iecelts Mārtiņš Grīnbergs. Taujāts par maksātnespējas iemesliem, administrators sarunā ar DB sacīja, ka tie ir kreditoru prasījumi, taču pagaidām vēl nav zināma kopējā kreditoru prasījumu summa.

Visi kreditori savus pieteikumus administratoram var iesniegt mēneša laikā un tad būs zināma detalizētāka informācija, kāds ir prasījumu apjoms. Uz jautājumu, vai par iemeslu maksātnespējai nav sarežģītā situācija zivrūpniecības nozarē, M. Grīnbergs zināja teikt, ka a/s Banga jau ilgāku laiku mēģinājusi turēties virs ūdens un, iespējams, šis iznākums ir likumsakarīgs.

Db neizdevās iegūt komentārus no uzņēmuma lielākā jeb 44 % akciju īpašnieka un vadītāja Zigmunda Zajančkovska. Lursoft datu bāzē uzņēmuma finanšu pārskats par 2010. gadu nav iesniegts, bet 2009. gadu a/s Banga pabeigusi ar 621 tūkstoša Ls apgrozījumu pretstatā 950 tūkstošiem Ls gadu iepriekš un 41 tūkstoti Ls peļņu pretstatā 60,8 tūkstošu Ls zaudējumiem gadu iepriekš.

Bangas maksātnespējas pasludināšana triecienu nozarei nedos, uzsver Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām