Bank M2M Europe jauni īpašnieki

2017. gada 22. septembris plkst. 11:01
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

20. septembrī Eiropas Centrālā banka (ECB) sadarbībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) ir izsniegusi atļauju būtiskas līdzdalības iegūšanai Bank M2M Europe AS akcionāru grupai, kurā ietilpst Signet Global Investors Limited, SIA Hansalink un SIA Fin.lv, liecina bankas paziņojums.

Pēc līguma parakstīšanas šā gada maijā visas līdzšinējam bankas vairākuma akcionāram Andrejam Vdovinam un viņa ģimenei piederošās akcijas ir pārdotas. Darījuma rezultātā Signet Global Investors Limited ieguva 25%, SIA Hansalink – 22,30%, SIA Fin.lv – 8,79% bankas akciju.

Signet grupa ir starptautiski atzīts finanšu līdzekļu pārvaldnieks, kas vairāk nekā 20 gadus vairo respektablu institucionālo un privāto investoru kapitālu. Londonā bāzētā fondu ieguldījumu pārvaldes sabiedrība Signet Capital Management Limited ir pakļauta Lielbritānijas regulatoram FCA (Financial Conduct Authority). Grupas dibinātāji ir ASV pilsonis Serge Umansky (Seržs Umanski) un Šveices pilsonis Robert Marquardt (Roberts Markvarts).

SIA Hansalink ir Latvijas uzņēmums, kura dibinātāji ir profesionāļi ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi banku un starptautisko investīciju jomā - Irīna Pīgozne, Edgars Pīgoznis un Mihails Serdcevs.

SIA Fin.lv ir Latvijas uzņēmums, kas pieder pieredzējušam investoram un līdzšinējam Bank M2M Europe mazākuma akcionāram Igoram Rapoportam.

Jaunie akcionāri saglabās bankas biznesa stratēģiju, apkalpojot HNWI (High Net-Worth individuals) klientu segmentu, vēl lielāku uzsvaru liekot uz klientu kapitāla apkalpošanas kvalitāti un ienesīgumu.

Signet Global Investors Ltd līdzdibinātājs Serge Umanskis: «Mēs priecājamies kļūt par Bank M2M Europe akcionāriem un redzam sinerģiju starp Signet pieredzi kapitāla pārvaldīšanas jomā un bankas stipro pozīciju starptautisku turīgu klientu apkalpošanā. Mūsu tuvākie plāni paredz kopā ar bankas komandu paplašināt klientiem piedāvāto investīciju risinājumu klāstu, nodrošinot to augstāku starptautisko standartu līmenī. Mēs saskatām labas perspektīvas kapitāla pārvaldīšanas biznesa attīstībai tieši Latvijā, kur ir ilggadējas turīgu klientu apkalpošanas tradīcijas un pašlaik ir izveidots moderns finanšu sektora regulējums, kas stiprinās Latvijas reputāciju starptautiskajā tirgū.»

SIA Hansalink līdzdibinātāja Irīna Pīgozne: «Digitalizācijas ērai kļūstot par ikdienu, private banking jeb individuāla klientu apkalpošana tikai pilnveidosies savā attīstībā, jo tās ir reālas attiecības un partnerība. Mēs skaidri saredzam sinerģiju starp akcionāriem un bankas komandu.»

Bank M2M valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons: «Ir ļoti labi, ka bankas esošās komandas pieredze tiks papildināta ar jauno akcionāru starptautisko ekspertīzi līdzekļu pārvaldīšanā un turīgu klientu apkalpošanā. Tas ir īpaši svarīgi tieši šobrīd, kad šajā tirgus segmentā veidojas ļoti labas biznesa apjoma izaugsmes perspektīvas. Esmu pārliecināts, ka mūsu piedāvājums kļūs par labāko risinājumu Ziemeļeiropas private banking jomā HNWI segmenta klientiem, aizsākot jaunu attīstības posmu Latvijas finanšu tirgū.»

Banka dibināta 1992. gadā ar nosaukumu Latvijas Biznesa banka. Kopš 2013. gada Bank M2M Europe AS stratēģija ir vērsta uz starptautisku turīgu privātpersonu apkalpošanu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām