Banka: birokrātija kavē investoru ienākšanu Latvijā

2010. gada 30. septembris plkst. 13:58
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Likums par uzturēšanās atļauju Latvijā piešķiršanu potenciālajiem investoriem izraisot arvien lielāku interesi daudzu potenciālo investoru vidū, tomēr viņi saskaroties ar birokrātiskiem sarežģījumiem.

a/s Rietumu banka norāda, ja vien atbilstošas valsts iestādes izrādītu atbalstu ārvalstu investoriem uzturēšanās atļauju iegūšanai, pusotra divu gadu perspektīvā Latvijai varētu tikt piesaistīti līdzekļi, kas līdzvērtīgi valsts aizņēmumam no SVF.

Pagājuši trīs mēneši kopš grozījumi Imigrācijas likumā stājās spēkā. Taču Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistika vēsta, ka no investoriem pagaidām ir saņemti tikai 18 pieteikumi.

Tomēr Rietumu Banka nepiekrīt tam, ka šis likums neizraisa interesi investoru vidū, jo šobrīd banka sniedz atbalstu uzturēšanās atļauju iegūšanā vairākiem desmitiem klientiem no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Kazahstānas un citām NVS valstīm, un vairāk kā 30 klienti ar šādu mērķi jau ir veikuši subordinētā aizdevuma ar piecu gadu termiņu noguldījumus bankā.

«Kā mēs zinām, statistiku var interpretēt dažādi. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir pēdējā instance, kurā vēršas investori, pēc tam, kad ir izpildītas likuma prasības un saņemta atļauja savas valsts Latvijas diplomātiskajā pārstāvniecībā. Reālais šādu investoru skaits ir vairākas reizes lielāks, nekā publicētā statistika, un ir nepieciešams tikai laiks, lai viņu sagatavotie dokumenti nonāktu finiša taisnē. Publicētā zemā statistika var maldīgi liecināt, ka Latvija investīcijām nav pievilcīga, tai skaitā pašu potenciālo investoru acīs,» skaidro bankas viceprezidents Ruslans Stecjuks.

Rietumu Bankas pieredze liecinot, ka, piemēram, Latvijas vēstniecības Maskavā un Kijevā ir atsaucīgas un investoriem sniedz pilnu atbalstu. Tai pat laikā, ir visai sarežģīti noformēt dokumentus uzturēšanās atļaujas saņemšanai Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā. Potenciālie investori tiekot pieņemti tikai divas stundas nedēļā.

Banka prognozē, ka līdz gada beigām tiks piesaistīti ne mazāk kā 100 investori, kas veikuši piecu gadu noguldījumus, un vēl tikpat, kas iegādājas nekustamo īpašumu. Bet tas nozīmējot, ka Latvijas ekonomikā tiks ieguldīti desmitiem miljonu eiro.

Dalies ar šo rakstu