Banka Citadele cieš 7,7 miljonu latu zaudējumus

2010. gada 22. novembris plkst. 19:07
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Banka Citadele trīs mēnešos, kas noslēdzās šā gada septembra beigām, cietusi 7,7 miljonu latu zaudējumus, tostarp uzkrājumu dēļ nedrošiem parādiem 5,9 miljonu latu apjomā.

Šā gada vidū restrukturizētās un 1. augustā darbu sākušās bankas finanšu pārskats liecina, ka banka vēl nespēj ar procentu ieņēmumiem (9,07 milj. Ls) segt procentu izdevumus (10,5 milj. Ls), turklāt ar ieņēmumiem banka vēl nespēj nosegt visus administrācijas izdevumus, kas trīs mēnešos sasniedza 5,5 miljonus latu.

Turklāt interesanti, ka bankai, uz kuru pēc Parex bankas restrukturizācijas tika pārcelti labie aktīvi, tostarp kredīti, ir ievērojams mīnuss, ko rada uzkrājumu veidošana rezultāts nedrošiem kredītiem.

Bankas Citadele vadības ziņojumā skaidrots, ka bankas pirmo trīs darbības mēnešu neto zaudējumi 7,7 miljonu latu apmērā (grupas zaudējumi bija 6,7 milj. Ls) bija iepriekš plānoto limitu robežās. Sākotnējos darbības rezultātus negatīvi ietekmēja vairāki restrukturizācijas efekti. Vadības komanda paredz, ka situācija mainīsies 2011. gada sākumā un banka būs spējīga darboties ar peļņu 2011. gadā, minēts pārskatā. Banka Citadele pēc aktīvu apjoma septembra beigās ierindojās piektajā vietā Latvijas banku vidū.

Parex bankas rādītāji pagaidām nav zināmi, bet šā gada pirmajā pusgadā, tātad, pirms restrukturizācijas, Parex bankas zaudējumi bija 61,7 miljoni latu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām