Banka vairs nav iekārotākais darba devējs

2009. gada 25. novembris plkst. 12:45
Autors: Jana Gavare - Db
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Swedbank šogad ir izkritusi no pirmās pozīcijas Latvijas iekārotāko darba devēju sarakstā, vietu atdodot Latvijas Mobilajam Telefonam. Savukārt pievilcību pilnībā zaudējis Parex, no 10. pozīcijas noslīdot uz 116. vietu. 

Šāds saraksts ik gadu tiek veidots pēc personāla atlases kompānijas WorkingDay Latvia veiktās aptaujas. Telekomunikācijas kopumā ir starp pievilcīgākajām nozarēm darba ņēmēju acīs, atzīst LMT personāla vadības direktore Žozita Beresņeva. «Tā ir nozare, kurā vienmēr būs izaugsmes iespējas, — gan tāpēc, ka attīstās tehnoloģijas, gan arī tāpēc, ka uzņēmuma sniegtais pakalpojums ir nepieciešamība, bez kuras vairs nevar iedomāties savu ikdienu.» Arī šobrīd LMT ir atklātas vakances, informēja Ž. Beresņeva.

Atraktīvas nozares darba tirgū ir arī ražošana un tranzīta pakalpojumi. Savukārt iespēja strādāt bankās un budžeta iestādēs potenciālos darbiniekus šogad saista vismazāk. Banku nozarē ir piedzīvots arī viens no lielākajiem kritumiem šajā darba devēju reputācijas topā — Parex banka ir noslīdējusi no 10. vietas pērn uz 116. vietu šogad.

Atšķirībā no pagājušā gada, kad galvenais kritērijs, pēc kura darba ņēmēji izvēlētos darba devēju, bija konkurētspējīgs atalgojums, šogad tas ir uzņēmuma stabilitāte.
WorkingDay Latvia aptauja tika veikta interneta vidē šī gada oktobrī un novembrī, tajā piedalījās ap 5000 respondentu.

Top 10
Iekārotākais darba devējs 2009. gadā (iekavās izmaiņas, salīdzinot ar 2008. gadu)

1. Latvijas Mobilais Telefons (+1)
2. AirBaltic Corporation (+1)
3. Lattelecom (+2)
4. Latvenergo (0)
5. Swedbank (-4)
6. Starptautiskā lidosta Rīga (0)
7. Aldaris (+6)
8. Latvijas banka (-1)
9. ASV vēstniecība (+3)
10.  SEB banka (-2)

Avots: WorkingDay Latvia

Dalies ar šo rakstu