Bankām uzliks jaunu nodevu

2010. gada 30. novembris plkst. 15:18
Autors: Jānis Lasmanis
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Lai nākotnē samazinātu valsts budžeta tēriņus, glābjot problēmās nonākušu kredītiestādi, tām, sākot ar nākamo gadu, būs jāmaksā finanšu stabilitātes nodeva – 0.036 % no saistību kopsummas taksācijas perioda beigās. Šādu likumprojektu 30.novembrī apstiprināja Ministru kabinets. Finanšu ministrija norāda, ka likumprojekta mērķis ir stiprināt finanšu sistēmu kopumā, lai nepieciešamības gadījumā finansētu pasākumus, kas mazinās grūtībās nonākušo kredītiestāžu negatīvo ietekmi uz citiem finanšu tirgus dalībniekiem, kā arī daļēji kompensēt valsts budžeta līdzekļus, kas tika novirzīti situācijas stabilizēšanas pasākumiem finanšu sektorā, no kuriem tiešu vai netiešu labumu guva banku sektors kopumā.

Likumprojekts nosaka, ka nodevu maksās Latvijā reģistrētās kredītiestādes un to filiāles ārvalstīs, kā arī ārvalstīs reģistrēto kredītiestāžu filiāles Latvijā.

Paredzēts, ka nodevu aprēķinās no kredītiestādes saistību kopsummas taksācijas perioda beigās. Bet aprēķinos netiks ņemti vērā noguldījumi, kas pakļauti Latvijas vai Eiropas Savienības dalībvalsts Noguldījumu garantiju shēmai, hipotekārās ķīlu zīmes un pakārtotās saistības, kas ir iekļautas pašu kapitāla aprēķinā kā subordinētais kapitāls saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumiem.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām