Bankas viena pēc otras liedz iegādāties kriptovalūtas ar kredītkarti

2018. gada 05. februāris plkst. 15:01
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Vairums lielāko ASV kredītkaršu izdevēju aizliegušas iespēju ar karti iegādāties bitkoinu vai citas kriptovalūtas, lai mazinātu finansiālo un likumdošanas risku.

Jau piektdien kriptovalūtu iegādes iespēju apturēja Bank of America, bet sestdien – JPMorgan. Citigroup paziņojusi, ka apturēs iespēju iegādāties kriptovalūtu ar aizdevuma palīdzību, un liegumu piemērojušas arī Capital One un Discover. Tādējādi visas piecas lielākās kredītkaršu izdevējas ziņojušas par plāniem apturēt vai jau apturējušas šos norēķinus.

Svētdien par šādu soli paziņoja arī Lloyds Banking Group, kā arī Bank of Scotland, Halifax un MBNA.

Pēc šiem paziņojumiem lielākās kriptovalūtas bitkoina vērtība saruka līdz 7951 dolāram. Jāatgādina, ka decembrī tā cena pieauga gandrīz līdz 20000 dolāru. Samazinājās arī citu kriptovalūtu vērtība. Ethereum vērtība zaudēja 3,5%, sarūkot līdz 810,62 dolāriem, ripple vērtība – par 3,8% līdz 79 centiem, bet litecoin – par 4,2% līdz 143,55 dolāriem.

Saskaņā ar CoinMarketCap datiem, pirmdien kopējā bitkoina tirgus vērtība bija 377 miljardi dolāru.

Banku paziņojumi ir vēl kārtējais trieciens iepriekš strauju pieaugumu piedzīvojušajam kriptovalūtu tirgum. Aizvien aktīvāk lielo pasaules valstu amatpersonas runā par potenciālo regulāciju šim tirgum.

Kādas ir Tavas domas? Piedalies Dienas Biznesa diskusijā:

Vai kriptovalūtām ir nākotne?

Dalies ar šo rakstu