Bankrotē moduļu māju būvnieks Bau-How Baltic

2012. gada 12. aprīlis plkst. 13:35
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ventspils brīvostas valde nolēmusi pārtraukt nomas līgumu ar maksātnespējīgo uzņēmumu SIA Bau–How Baltic, kas vēl pērn augustā plānoja jaunas rūpnīcas būvi.

Ražošanas telpas Ventspilī SIA Bau-How Baltic nomāja no SIA HBSI Production. Taču Bau-How tālākas attīstības plāni paredzēja paplašināt ražošanu Ventas otrajā krastā, brīvostas rūpniecības zonas teritorijā. Uzņēmums bija iznomājis trīs neapbūvētus zemesgabalus no Ventspils brīvostas pārvaldes. 2. aprīlī notikušajā brīvostas valdes sēdē, ņemot vērā administratora iesniegumu par nomas līgumu izbeigšanu, brīvostas valde nolēma pārtraukt šos nomas līgumus.

Zemes gabali tiks piedāvātas citiem investoriem, Db.lv informēja brīvostas pārvaldē. Norvēģijas kompānijas Bau-How meitasuzņēmums Bau-How Baltic, kas Ventspilī ražoja dzīvojamo ēku moduļus, apturēja darbību 2011. gada rudenī, pēc tam, kad tā mātesuzņēmumam Norvēģijā tika ierosināts maksātnespējas process. Gada nogalē Ventspils tiesā ar maksātnespējas pieteikumu vērsās arī Bau-How Baltic, kas cerēja atjaunot ražošanu. Tiesa ierosināja Bau-How Baltic maksātnespējas procesu. Kā iepriekš presei skaidroja uzņēmuma vadītājs Vladimirs Čamāns, Bau-How Baltic savas māteskompānijas maksātnespējas administratoram izteicis piedāvājumu izpirkt uzņēmuma aktīvus, taču tas nav izdevies. Tādēļ nolemts tiesā iesniegt maksātnespējas pieteikumu, lai vēlāk varētu iegādāties izsolītos īpašumus un atjaunot ražošanu. Turklāt tobrīd vadītājs apgalvoja, ka zināms arī konkrēts iespējamais investors. Savukārt uzņēmuma administratore Katarina Sniedze Db.lv atzina, ka nekādi investoru piedāvājumi nav bijuši, Tiesiskās aizsardzības process nav iespējams, tāpēc nolemts pārdot izsolē uzņēmuma mantu, un tas beigs savu pastāvēšanu.

Db.lv rakstīja, ka 2009. gada decembrī norvēģu kompānijas Bau-How meitasuzņēmums Bau-How Baltic Ventspilī sāka dzīvojamo ēku moduļu konstrukciju ražošanu. Izmantojot kompānijas izstrādātu un patentētu inovatīvu tehnoloģiju, Ventspilī tika ražotas moduļu konstrukcijas ēkām, kas tika eksportētas uz Skandināvijas valstīm un Lielbritāniju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām