Banku kredītportfelim straujākais pieaugums kopš 2008.gada

2016. gada 05. septembris plkst. 12:11
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā pusgadā banku kredītportfelis palielinājies par 2,4%, Latvijas Komercbanku asociācijas rīkotajā preses konferencē stāstīja SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs.

Viņš uzsver, ka tas ir straujākais kredītportfeļa pieaugums kopš 2008.gada.

Jau pērn varēja vērot simbolisku kredītportfeļa pieaugumu, taču šā gada pusgadā tas palielinās straujāk, sasniedzot 15,03 miljardus eiro, no kuriem 7,33 miljardi izsniegti Latvijas tautsaimniecībai.

Runājot par pārējām Baltijas valstīm, K. Danēvičs uzsver, ka Igaunijā veselīga kredītportfeļa pieauguma tendence atjaunojās jau pirms pieciem gadiem, bet Lietuvā – pirms trim gadiem. Latvijā tas atsāka pieaugt tikai pirms gada, uzsvēra bankas valdes loceklis.

Abās pārējās Baltijas valstīs kredītu burbulis pirms krīzes un krīzes laikā bija mazāks, līdz ar to atkopšanās bija ātrāka. Pirms krīzes tika vērtēts, ka Lietuva ar Latviju gāja soli solī, bet Igaunija jau iepriekš bija priekšā.

Jaunizsniegto kredītu apmērs ir gana apjomīgs, Latvijā šā gada pirmajā pusgadā investēti 942,3 miljoni eiro. Paredzams, ka šajā gadā provizoriski tiks izsniegti divi miljardi gadā, kaut arī banku kopējā kapacitāte ir 5 miljardi gadā, uzsver eksperts. 
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi