Banku pārdošanai un sadalīšanai rosina prasīt FKTK atļauju

2010. gada 31. marts plkst. 12:21
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Saeimas opozīcijas deputāti trešdien atbalstīja Saskaņas centra sagatavoto likumprojektu, kas liks kredītiestāžu mantas, aktīvu, saistību un līgumu pārejas gadījumā citas personas īpašumā vai lietošanā saņemt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauju (FKTK).

Likumprojekts nodots izskatīšanai Saeimas komisijās. To atbalstīja visas opozīcijas partijas, tai skaitā LPP/LC, ar ko koalīcija uzsākusi sarunas par iespējamu pievienošanos valdībai, nodrošinot 52 deputātu balsis «par» šo likumprojektu.

Jaunā laika pārstāvis un Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Guntis Bērziņš aicināja balsot pret likuma grozījumu skatīšanas sākšanu, norādot, ka šādas izmaiņas apgrūtinās FKTK un citu iestāžu darbu, turklāt šādu normu ieviešanai nepieciešams Eiropas Komisijas akcepts.

Rosinātie grozījumi paredz to, ka arī pēc aktīvu pārejas kredītiestādei jāatbilst visām prasībām, kas attiecas uz bankām.

Opozīcijas deputāti skaidroja, ka šis jaunais princips nepieciešams, lai pēc Parex bankas sadalīšanas abas šīs kredītiestādes daļas būtu spējīgas pastāvēt.
 

Dalies ar šo rakstu