Banku zaudējumi rūk par piektdaļu

2010. gada 20. augusts plkst. 16:37
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas banku sektora kopējie zaudējumi jūlija beigās sasniedza 312,8 miljonus latu, kas ir par 21,9% mazāk nekā pirms gada, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotie dati.

Zaudējumi galvenokārt radušies uzkrājumiem nedrošiem kredītiem dēļ.

Šā gada pirmajos septiņos mēnešos ar peļņu strādāja astoņas Latvijas bankas un divas ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir 14,1%), kopā nopelnot 7,1 miljonu latu.

Stabilizējoties kredītu kvalitātei jūlijā turpināja samazināties banku uzkrājumu nedrošajiem kredītiem ikmēneša pieauguma temps – no 2,5% jūnijā līdz 1,4% jūlijā, savukārt izveidoto uzkrājumu nedrošajiem kredītiem kopējais apmērs banku sektorā jūlija beigās sasniedza 1,7 miljardus latu jeb 11,4% no banku kopējā kredītportfeļa.

Noguldījumu bāze Latvijas banku sektorā joprojām ir saglabājusies virs 10 miljardiem latu.

Jūlijā iepriekšējā tempā turpināja sarukt banku sektora kredītportfelis - mēneša laikā tas samazinājās par 0,7% un jūlija beigās sasniedza 14,9 miljardus latu, t.sk. rezidentu mājsaimniecībām izsniegto kredītu atlikums samazinājies nedaudz lēnāk nekā rezidentu uzņēmumiem izsniegto kredītu atlikums, t.i. attiecīgi par 0,6% un 1%.

Lai gan jūlijā banku sektorā kopumā no jauna izsniegti kredīti 217 miljonu latu apmērā, tomēr tas vēl joprojām ir mazāk par banku amortizētajām kredītu summām (klientu atmaksātie un banku norakstītie kredīti), tādēļ kredītportfelis kopumā turpina sarukt.

Jūlija beigās bez maksājumu kavējuma bija 71,5% no banku izsniegtajiem kredītiem. Lai gan kopējais kredītu ar maksājumu kavējumiem atlikums jūlijā samazinājās par 1,3%, tomēr kredītu ar maksājumu kavējumu, kas pārsniedz 90 dienas apmērs pieauga par 1,5% un to īpatsvars banku kredītportfelī jūlija beigās sasniedza 19,4%. Kredītos ar maksājumu kavējumu virs 90 dienām lielākais īpatsvars bija rezidentu mājsaimniecībām izsniegtajiem kredītiem mājokļa iegādei (26,8%) un rezidentu uzņēmumiem operācijām ar nekustamo īpašumu izsniegtajiem kredītiem (24,7%).

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām