Bašarins netiks pie kāpu zonas privatizācijas Jūrmalā

2011. gada 17. marts plkst. 16:41
Dalies ar šo rakstu

Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments atstājis negrozītu spriedumu, ar kuru par pamatotu atzīts lēmums atteikt uzņēmējam Aleksandram Bašarinam nodot privatizācijai īpašumu Jūrmalā, Mellužos.

Senāts noraidīja A.Bašarina kasācijas sūdzību un atstāja negrozītu Administratīvās apgabaltiesas pagājušā gada 19.jūlija spriedumu. Arī Administratīvā rajona tiesa 2009.gada 7.decembrī noraidīja uzņēmēja pieteikumu, DB informēja AT pārstāve Baiba Kataja.

Jāatgādina, ka 2008.gada 23.decembrī Ministru kabinets atteica nodot privatizācijai valsts īpašuma objektu Mellužos, jo šis objekts atrodas krasta kāpu aizsargjoslā un valsts īpašumā esošo zemi krasta kāpu aizsargjoslā un pludmalē atsavināt aizliegts.

A.Bašarins iesniedza Administratīvajā rajona tiesā pieteikumu par šo Minitstru kabineta rīkojumu, kurā norādīja, ka nekustamo īpašumu nomā jau kopš 2001.gada 11.decembra. Noslēgtais līgums ar uzņēmēju noteica, ka viņš iznomā īpašumu līdz pagājušā gada 31.martam. Strīdus īpašums reģistrēts uz valsts vārda Finanšu ministrijas personā.

DB jau rakstīja, ka jūras krastā Mellužos uzņēmējs A. Bašarins bija iecerējis būvēt sporta un atpūtas kompleksu kuģa formā. Sabiedriskā apspriešana projektam noslēdzās bez iedzīvotāju iebildumiem. Sporta kompleksa vērtība bija ap pusotru miljonu latu.
Nomas punkta Mellužos 0153 rekonstrukcijas projekts izstrādāts pamatojoties uz arhitektūras - plānošanas uzdevumu, ko izsniegusi Jūrmalas pilsētas būvvalde, kā arī Jūrmalas pilsētas domes Vides aizsardzības nodaļas un Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes tehniskajiem uzdevumiem, liecina informācija mājaslapā interunico.lv.

Projektējamās ēkas pirmā stāvā bija paredzēts izvietot ģērbtuves, dušas telpas, pirti ar baseinu un atveseļošanās iekārtām zemūdens masāžai, tvaicētavām, kā arī sporta inventāra nomas punktu pludmales futbolam, volejbolam, kā arī ūdens sporta veidiem. Otrā stāvā tiktu izvietots restorāns, bet uz jumta kafejnīca un pastaigu terases.

Uzņēmējs, iepriekš arī pauda, ka ir arī satraucies arī par citu zemes gabalu Bražciemā, kuru nomā. Viņš uztraucas, ka viņa iznomātajā dabas pamatnē, vairāk kā 25 ha platībā neatļaus daudzstāvu būves. Viņš vēlētos būvēt sporta un tūrisma kompleksu. Vienu «sporta kompleksu» Piejūras ielā 1a, kas gan izrādījās daudzdzīvokļu dzīvojamā māja jūras krastā, viņš jau uzbūvēja.

Pats A. Bašarins DB norādīja, ka tik daudz darot pilsētas labā, investējot līdzekļus, bet atbalsta neesot. Viņš arī prognozēja, ka, iespējams, būs vēl vairākas tiesvedības.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām