Basketbolists pieķerts šmaucoties ar nodokļiem

2012. gada 05. jūlijs plkst. 17:32
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Iespējams, basketbolists Andris Biedriņš izvairījies no PVN nomaksas vairāk nekā 11 tūkst. Ls apmērā. Tāpēc VID Finanšu policija lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par valsts budžetam nodarītu zaudējumu 11, 54 tūkst. Ls apmērā pret trim personām.

Savukārt VID kriminālprocesa ietvaros noskaidrojis, ka viena SIA juridiski atbildīgā amatpersona ar mērķi personu grupā izvairīties no PVN nomaksas par jaunas motorlaivas ievešanu Latvijā no Amerikas Savienotajām Valstīm nodibinājusi uzņēmumu un piereģistrējusi motorlaivu Malibu Wakesetter kā šī uzņēmuma pamatlīdzekli.

Iespējams, ka tas ir basketbolists Andris Biedriņš, jo kā liecina medijos pieejamā informācija, viņš pērn iegādājies laivu Malibu Wakesetter.

Uzņēmums tika nodibināts it kā ar mērķi nodarboties ar atpūtas un sporta priekšmetu, ūdens un sauszemes transportlīdzekļu iznomāšanu, jau iepriekš zinot, ka vienīgais iznomājamais ūdens transportlīdzeklis būs minētā motorlaiva un tā vienīgais lietotājs būs viena persona.

Augsta līmeņa basketbolists, pērkot motorlaivu Malibu Wakesetter Amerikas Savienotajās Valstīs, ievedot to Latvijā un izlaižot brīvam apgrozījumam kā SIA pamatlīdzekli saimnieciskās darbības nodrošināšanai, izvairījies no PVN nomaksas valsts budžetā 11,54 tūkst. Ls apmērā.

Lai maldinātu pirmstiesas izmeklēšanu un imitētu uzņēmuma saimniecisko darbību, tika veikta grāmatvedības dokumentu viltošana, proti, kādam augsta līmeņa profesionālam sportistam tika izrakstīts rēķins par motorlaivas Malibu Wakesetter nomu ar mērķi radīt maldinošu iespaidu it kā SIA tiešām ir sniedzis laivas nomas pakalpojumus šai personai. Par centieniem maldināt liecina tas, ka rēķins izrakstīts vairāk nekā trīs mēnešus pēc reālā pakalpojuma sniegšanas.
Šobrīd visām trim personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Jāmin, ka vairākus Latvijas basketbolistus piemeklējušas likstas. Piemēram, šā gada pavasarī basketbolists Kristaps Valters iesniedza tiesā maksātnespējas pieteikumu. Kā liecina Maksātnespējas administrācijas informācija viņš ir pasludināts par maksātnespējīgu un šobrīd ir uzsākta bankrota procedūra. Vēlāk gan parādījās informācija, ka K.Valters savā maksātnespējas lietā, iespējams, maldinājis tiesu, maksātnespējas pieteikumā norādot, ka kopš pagājuša gada maija strādā tikai SIA Ķīšezera Jahtklubs, kur pēc nodokļu nomaksas saņemot 133 Ls, ziņoja De facto.

Vairāk nekā divus gadus atpakaļ tika pasludināta arī basketbolista Gata Jahoviča maksātnespēja. Uz maksātnespējas pieteikuma brīdi G.Jahoviča kopējais parāda saistību apjoms, kurām iestājies apmaksas termiņš bija vairāk nekā 26 tūkst.Ls, bet kopējais parāda saistību apjoms – 415,4 tūkst. Ls. Saskaņā ar mantas pārdošanas un kreditoru apmierināšanas plānu norādītie kreditori bija AS Aizkraukles banka, SIA Swedbank Līzings, VAS Latvijas Hipotēku un zemes banka, AS Latvijas Krājbanka, AS Parex Banka, Valsts ieņēmumu dienests un kāda privātpersona.

Savukārt 2010. gadā Rīgas apgabaltiesa nolēma no basketbolista Kaspara Ciprusa piedzīt par labu Nordea Bank Finland PLC Latvijas filiālei 212,25 tūkst. Ls lielu parādu. Basketbolists aizdevuma līgumu ar banku noslēdzis 2007.gada jūlijā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām