Beidzas neskaidrība par pasaules trešā lielākā datoru ražotāja nākotni

2013. gada 13. septembris plkst. 12:25
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Datoru ražotāja Dell akcionāri apstiprinājuši dibinātāja Maikla Dela kompānijas atpirkšanas piedāvājumu, tādējādi izbeidzot vairākus mēnešus ilgo cīniņu ar investoru Karlu Ikanu, kuru neapmierināja darījums.

Tādējādi akcionāru balsojums atrisinājis situāciju, kurā valdīja neskaidrība par pasaules trešā lielākā datoru ražotāja nākotni. Pēdējos gados Dell cietis no ievērojama personālo datoru tirgus krituma, kas piekāpjas planšetdatoru un citu mobilo ierīču priekšā.

M. Dels iecerējis kompānijā veikt plašas pārmaiņas, pārvēršot to korporatīvo datortehnoloģiju pakalpojumu un mākoņskaitļošanas nodrošinātājā. Savukārt kompānijas atpirkšana ir labākais veids, kādā izvairīties no vērtspapīru tirgus uzmanības un ietekmes. M. Dela paredzētajā kompānijas nākotnes darbības virzienā tai gan būs jāsaskaras ar spēcīgu konkurenci no IBM un Hewlett Packard puses.

Kopumā darījuma vērtība paredzēta 25 miljardu ASV dolāru apmērā. Dell akcijas no to īpašniekiem tiks atpirktas par 13,88 ASV dolāriem. «Es esmu ļoti apmierināts ar šādu iznākumu. Esmu sajūsmināts par iespēju turpināt Dell ceļu, pārvēršot to par nozares vadošo spēlētāju,» klāstīja M. Dels. «Mēs ceram atgriezties pie savām saknēm, pievēršot uzmanību tam uzņēmējdarbības garam, kas Dell padarīja par vienu no straujāk augošajām un veiksmīgākajām kompānijām vēsturē,» tā datoru ražotāja dibinātājs.

K. Ikans tikmēr, lai arī atzinis, ka cietis sakāvi cīņā pret kompānijas atkal padarīšanu privātā uzņēmumā, tomēr norādījis, ka cenu joprojām uzskata par pārāk zemu.

Db.lv jau vēstīja, ka Dell šā gada otro ceturksni noslēdzis ar ievērojamu peļņas kritumu. Minētajā laika posmā Dell strādājis ar 240 miljonu ASV dolāru lielu peļņu, kas bijis kritums 72% apmērā, salīdzinot ar attiecīgu periodu pirms gada. Viens no galvenajiem Dell peļņas kritumiem saistāms ar datoru pārdošanas samazināšanos, kuru izraisījis planšetdatoru un citu mobilo ierīču uzvaras gājiens.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām