Beidzot jākļūst gudrākiem gan vēlētājiem, gan politiķiem

2011. gada 22. jūlijs plkst. 10:14
Autors: Madara Frīdrihsone - Gunta Kursiša
Sadaļa: Foto & Video
Dalies ar šo rakstu

DB aicināja uz diskusiju par tautas nobalsošanu, kas gaidāma šo sestdien. Diskusijā sprieda par to, vai 10. Saeima būtu pelnījusi palikt vai aiziet, un to, ko uzņēmēji sagaida no politiķiem.

Diskusijā piedalījās Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne, kā arī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētājs Didzis Šmits un SIA Daiļrade koks valdes priekšsēdētājs Andris Jansons.

«Esmu ļoti kritisks pret to veidu un formu, kādā tika rosināta Saeimas nobalsošana par šī parlamenta atlaišanu,» diskusijā norādīja D. Šmits, atzīstot, ka «šī Saeima ir pelnījusi atlaišanu, jo ir mānījusi savus vēlētājus par ekonomisko situāciju valstī un nav pat uzsākusi diskusiju, kā mainīt situāciju».

«Ja raugās uz Latvijas starptautiskajiem vērtējumiem, tad viena no tematikām, kas parādās, ir salīdzinoši augstais korupcijas un valsts nozagšanas rādītājs. Ja pat šis parlaments savos pēdējos lēmumos demonstrē stingru nostāju tiesiskuma jautājumos, tas nākotnē varētu mainīt iepriekšminēto situāciju,» uzskata J. Endziņš. Lai gan LTRK ir samērā veiksmīgi sadarbojusies arī ar esošo valdošo koalīcijum viņš ar cerībām raugās uz ārkārtas vēlēšanām.

Savukārt NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja norāda, ka viņu mulsina tas, cik ātri 10. Saeimas jaunie deputāti pārņēmuši līdzšinējos politiskos noteikumus: «Viņu balsis bija ļoti klusas. Izšķirošajos balsojumos jaunienācēji balsoja tā, kā viņu frakcijas Saeimā, un jaunas vēsmas neienesa. Piemēram, jautājums par nodokļu celšanu pretstatā tam, ka ir vajadzīgas strukturālās reformas visās sāpīgajās nozarēs – veselībai, izglītībai, labklājībai.» Savukārt budžeta pieņemšana 2011. gadam D. Auziņas-Melalksnes prāt nav uzskatāma par panākumu mērauklu, sevišķi to cilvēku acīs, kuri vada uzņēmumus, pieņem nākamā gada budžetu un to arī īsteno.

«Spilgtā atmiņā joprojām ir pērnruden, pirms 10. Saeimas vēlāšanām, dotais solījums budžeta konsolidācijas divas trešdaļas īstenot uz izdevumu samazināšanas un vienu trešdaļu uz nodokļu rēķina. Pēcvēlēšanu realitātē, kad vēlētāji jau pastumti malā līdz nākamajiem četriem gadiem, tiek darīts pretēji pirms vēlēšanām solītajam. Ceru, ka nākamajā mēģinājumā tauta kļūs gudrāka un kaut kas mainīsies,» savu viedokli pauž A. Jansons.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām