Foto

Beļģijas «spoku pilsēta» pret ostu: kurš uzvarēs?

Dienas Bizness, 12.06.2013

Foto: Reuters/Scanpix

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Beļģijā esošās Doelas mazpilsētas iedzīvotāji uzsākuši cīņu ar Antverpenes ostas attīstītājiem, cenšoties nosargāt pilsētu no nojaukšanas.

Doela ir iespiesta starp ostu un atomelektrostaciju. Kādreiz pilsētu apdzīvoja vairāk nekā tūkstotis iedzīvotāju, bet patlaban tajā mitinās vien trīsdesmit cilvēki. Varasiestādes iecerējušas gandrīz tukšo pilsētu nojaukt, lai paplašinātu Antverpenes ostu, neskatoties uz vietējo iedzīvotāju iebildumiem.

Paplašināt ostu tika iecerēts jau 1998. gadā, bet projekts saskārās ar dažādiem sarežģījumiem un tiesvedībām. Vairāk nekā 400 gadus veco pilsētu, nespēdami paciest neskaidrās nākotnes perspektīvas un dāsno pārcelšanās pabalstu vilināti, sāka pamest iedzīvotāji, līdz Doela pārvērtās «spoku pilsētā».

Atlikušie iedzīvotāji tikmēr noskaņoti kareivīgi un apņēmušies cīņu par savas pilsētas izdzīvošanu turpināt. «Jums ir jābūt ļoti spītīgam un jāpiemīt vēlmei cīnīties arī tad, kad nav zināms vai iespējams uzvarēt,» sarunā ar Reuters uzsvēra viens no pilsētas iedzīvotājiem.

Pilsētas iedzīvotāji vienu uzvaru guva jau 2012. gadā, kad Beļģijas augstākā administratīvā tiesa atcēla lēmumu par ostas paplašināšanu. Tomēr valdība rediģēja ostas paplašināšanas plānu, un pilnībā no tā neatkāpās. Patlaban gan nav noteikts, cik ilgā laikā ostas paplašināšana būtu jāveic.

Aģentūra Reuters apkopojusi fotomirkļus no Doelas pilsētas ikdienas.

Komentāri

Pievienot komentāru