Ražošana

Bentley atliek ieceri sākt ražot tikai pilnībā elektriskus automobiļus

LETA/AFP,08.11.2024

Jaunākais izdevums

Vācijas autobūves grupai "Volkswagen" piederošais luksusa automašīnu ražotājs "Bentley" paziņojis, ka par pieciem gadiem atliek ieceri sākt ražot tikai pilnībā elektriskus automobiļus.

Tādējādi uzņēmums tagad uz pilnīgā elektrisku modeļu ražošanu iecerējis pāriet 2035.gadā, nevis 2030.gadā, kā bija paredzēts iepriekš.

Tāpat "Bentley" norādīja, ka tā pirmais pilnībā elektriskais luksusa automobilis, kas būšot vieglā apvidus automašīna, tirgū nonāks 2026.gadā.

Šis autombilis tiks ražots Krū, Anglijas vidienē, kur uzņēmums nodarbina 4000 cilvēku un veic visas ar automašīnu izstrādi saistītās darbības.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Automašīnu "Bentley" oficiālā izplatītāja Latvijā "Luxury & Sports Cars" apgrozījums pagājušajā gadā bija 39,426 miljoni eiro, kas ir par 39,1% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī uzņēmums guva peļņu 442 972 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka kopš 2007.gada "Luxury & Sports Cars" ir oficiālais "Bentley" dīleris Latvijā, kopš 2019.gada - "McLaren" dīleris Baltijā, kopš 2021.gada - "Aston Martin" dīleris Latvijā, bet no 2023.gada - "Lamborghini" izplatītājs Latvijā.

Vadības ziņojumā minēts, ka 2024.gadā klientiem tika pārdotas 154 jaunas un lietotas automašīnas no visiem uzņēmuma pārstāvētajiem zīmoliem, tostarp lielākā daļa bija "Bentley" automašīnas, kam sekoja "Lamborghini".

Pagājušais gads kompānijas ieskatā bija salīdzinoši veiksmīgs ar stabiliem "Bentley", "McLaren" un "Aston Martin" pārdošanas apmēriem, kā arī strauji augošiem "Lamborghini" pārdošanas apmēriem, kur pieprasījums pārsniedza piedāvājumu, teikts ziņojumā.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šī gada pirmajos trīs mēnešos Latvijā iegādāts par 61% vairāk jaunu hibrīdauto nekā šajā pašā laikā pirms gada, aģentūru LETA informēja "Citadele Leasing" pārstāvji, atsaucoties uz kompānijas apkopoto informāciju.

Pirmajā ceturksnī audzis ne tikai pieprasījums pēc hibrīdauto, bet arī automašīnām, kas aprīkotas ar gāzes dzinēju - tās iegādātas par 33% vairāk nekā pirms gada. Kopējais darījumu skaits jauno auto tirgū piedzīvojis kritumu 9% apmērā.

Biežāk pirktāko zīmolu topā pirmās piecas pozīcijas ieņem "Toyota", "Volkswagen", "Škoda", "Dacia" un "Renault" automašīnas. "Toyota", "Volkswagen" un "Škoda" ir trīs populārākie auto ražotāji gan privātpersonu, gan juridisko personu segmentā.

Pirmajā ceturksnī privātpersonas visbiežāk iegādājušās tādus auto modeļus kā "Toyota Rav4", "Toyota Yaris Cross" un "Toyota Corolla". Tikmēr juridiskās personas aktīvāk iegādājušās "Toyota Hillux", "Toyota Corolla" un "Renault Master".