Pasaulē

Berlīne «atmaigst» pret Grieķiju

Jānis Rancāns, 16.10.2012

Avots: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Parādu krīzes nomocīto Grieķiju maksātnespēja nepiemeklēs, atzinusi Vācijas kanclere Angela Merkele un valsts finanšu ministrs Volfgangs Šeible. Vācijas kanclere arī pauda uzskatu, ka attiecībā pret Grieķiju tiks piemērota samierinoša politika, tādējādi signalizējot par Eiropas nostājas mīkstināšanos, vēsta Reuters.

Tomēr, ja Atēnas būs spiestas pamest eirozonu, tas būs postoši ne vien Eiropas monetārajai savienībai, bet arī pašai Grieķijai, sacīja Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šoeble, tādējādi, iespējams, atzīstot, ka parādu nomocītā valsts drīzumā varētu saņemt sava aizdevuma kārtējo maksājumu.

«Es nedomāju, ka Grieķijas bankrots notiks,» Singapūrā, tiekoties ar vietējiem biznesa līderiem, sacīja Vācijas finanšu ministrs. Tomēr viņš uzsvēra, ka Grieķijai joprojām nepieciešams īstenot daudzas nopietnas un sāpīgas reformas. «Visi tic, ka Grieķijas valdība dara to, kas nepieciešams,» sacīja V. Šeible.

Viņš arī uzsvēra, ka nav prātīgi spekulēt par Grieķijas iespējamu izstāšanos no eirozonas. «Gan Grieķijai, gan eirozonai tas būtu ļoti kaitējoši,» sacīja Vācijas ministrs.

Tikmēr Grieķija pavēstījusi, ka vienošanos par papildus taupības pasākumiem 13,5 miljardu eiro apmērā ar saviem starptautiskajiem kreditoriem, visticamāk, netiks panākta līdz šonedēļ notiekošajam Eiropas Savienības (ES) samitam. Par iemeslu tam esot pārlieku smagās aizdevēju prasības, norāda Grieķija.

«Viņi mūs ir piespieduši pie bezdibeņa malas. Viņi vēlas sagrābt ne tikai mūsu žaketi, bet arī mūsu kreklu,» laikrakstam The Guardian sacījis kāds anonīms Grieķijas Darba ministrijas pārstāvis.

Db.lv jau vēstīja, ka, lai saņemtu nākamo starptautiskā aizdevuma maksājuma kārtu, Grieķijai desmit dienu laikā, līdz 18. oktobrī paredzētajai Eiropas Savienības (ES) valstu līderu sanāksmei, jāievieš visas nepieciešamās reformas, iepriekš pavēstīja parādu nomocītās valsts kreditori.