Pasaulē

Bērna dzīvības cena Ķīnā - 6 tūkstoši latu

Lelde Petrāne, 11.07.2012

sxc

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas amatpersonas ir vienojušās par 70 600 juaņu (aptuveni 6 tūkstoši latu) kompensācijas izmaksu ģimenei, kurā sieviete bija spiesta pārdzīvot novēlotu abortu, jo nevarēja atļauties samaksāt sodu par valsts strikto dzimstības kontroles noteikumu pārkāpšanu, vēsta guardian.co.uk.

Šis gadījums izraisīja sašutumu sabiedrībā, jo internetā tika publicēta fotogrāfija, kurā redzama Fenga Jianmei līdzās viņas septiņus mēnešus vecajam embrijam.

Sievietes vīrs iepriekš bija plānojis celt prasību tiesā, bet tagad pavēstījis, ka valdība piekritusi izmaksāt ģimenei 70 600 juaņas. Viņš uzsvēris, ka ģimene vēlas atgriezties normālā dzīvē.

Ģimenes locekļi, pēc ārvalstu mediju izrādītās intereses par šo gadījumu, tikuši vajāti un saukti par nodevējiem.

Pēc šī gadījuma nākšanas atklātībā, darbu zaudējušas divas amatpersonas, vairāki cilvēki saņēmuši brīdinājumus.

Saskaņā ar vīra teikto viņa sievai uzvilkta kapuce, viņa bijusi spiesta kāpt automašīnā un vēlāk viņai piespiedu kārtā izdarīta injekcija, lai izraisītu abortu. Tas viss darīts, jo ģimene nevarēja atļauties samaksāt 40 tūkstošu juaņu sodu par otro bērnu.

Šis gadījums vairojis diskusijas par Ķīnas viena bērna politiku. Valsts pētnieki un citi eksperti rosinājuši mazināt ierobežojumus.

Komentāri

Pievienot komentāru