Būve

Bērnu dzīvības apdraudošais bērnudārzs Margrietiņa pārtraucis darbu

LETA, 05.08.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Privātais bērnudārzs Margrietiņa, kurā Rīgas pilsētas būvvalde konstatējusi bērnu dzīvībai bīstamus apstākļus, šodien pārtraucis darbu, pastāstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Šorīt būvvaldes inspektori bērnudārzā veikuši atkārtotu apsekojumu un darbību bīstamajās telpās nav novērojuši, sacīja Žūka. Tikmēr bērnudārza vadītāja izsaukta uz būvvaldi iepazīties ar atzinumu. Lai bērnudārzs varētu atsākt darbu, būs nepieciešams ilgs laiks un finansiāli ieguldījumi, jo nepieciešams izstrādāt būvprojektu, norādīja būvvaldes pārstāve.

Žūka arī pastāstīja, ka konkrētajā adresē atbilstoši Rīgas pilsētas zemesgrāmatas datiem atrodas divas dzīvojamās ēkas un divi šķūņi. Savukārt saskaņā ar nekustamā īpašuma informācijas sistēmas NEKIP datiem būvju telpu lietošanas veids neatbilst izglītības iestāžu telpu grupai.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas būvvalde aizvadītajā ceturtdienā likusi pārtraukt bērnudārza Margrietiņa, Dārzaugļu ielā 10, ekspluatāciju, jo tajā konstatēti pārkāpumi, kas apdraud bērnu veselību un drošību, tomēr bērnudārzs vēl vakar turpinājis darbu, pastāstīja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Būvvalde konstatējusi, ka pilsētā vairākās ēkās ir ierīkoti bērnudārzi, tomēr ēku atbilstība šādai funkcijai nav saskaņota. Visi bērnudārzi rakstiski brīdināti, un lielākā daļa arī atsaukusies, solot novērst nepilnības. Tomēr četri nav devuši par sevi ziņu un viens no tiem bijis bērnudārzs Margrietiņa, pastāstīja Vircavs.

Šī iemesla dēļ iestādē 31.jūlijā veikta pārbaude un atklāta «diezgan šaušalīga aina», sacīja Vircavs. Piemēram, ar atklātu virsmu bērnudārza teritorijā atrodas kanalizācijas aka, ēkas nesošajās sienās bez saskaņošanas izbūvētas durvis, spēļu laukums daļēji atrodas zem sapuvušas nojumes, no sienām brūk ķieģeļi.

Bērnudārza vadībai nekavējoties uzdots pārtraukt ēkas ekspluatāciju. Tomēr vakar, veicot atkārtotu pārbaudi iestādē, būvvaldes inspektors konstatējis, ka rīkojums nav izpildīts, jo pa logu ēkā bijuši redzami bērni. Pašu inspektoru bērnudārza darbinieki ēkā nav ielaiduši.

Iestādes vadībai izsniegts atkārtots rīkojums par nepieciešamību bērnudārzu slēgt, un šodien būvvaldes darbinieki devās pārbaudīt, vai tas ir izpildīts.

Vircavs neizslēdza iespēju, ka pret iestādes vadību būtu pamats ierosināt krimināllietu par bērnu drošības apdraudējumu.

Komentāri

Pievienot komentāru