Bērnu socnodokļa pensijas daļu grib atdot vecākiem

2018. gada 30. janvāris plkst. 8:05
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Iespējams, jau no 2020. gada pensijā esošie vecāki saņems 1% no bērnu samaksātajām sociālās apdrošināšanas iemaksām, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tādu iespējamo risinājumu Latvijas Radio 4 raidījumā Darbojošās personas minēja labklājības ministrs Jānis Reirs. Viņš norādīja, ka no valsts sociālās obligātās apdrošināšanas maksājuma 34,5% pensiju sistēmā nonāk 24,5%. 20% tiek ieskaitīti personalizētā uzkrājuma izveidei, no tiem 14% – esošo pensionāru nodrošināšanai paaudžu solidaritātes ietvaros un 6% – otrā līmeņa pensijai. Savukārt 4,5% it kā maksājam, paši nezinot, par ko. «No šiem 4,5% vienu procentpunktu varētu novirzīt tieši vecāku pensijām no viņu bērnu iemaksātā valsts sociālās obligātās apdrošināšanas maksājuma, kas nonāk pensiju sistēmā,» skaidroja J. Reirs.

4,5% it kā maksājam, paši nezinot, par ko

Pašlaik vēl ir daudz neskaidru jautājumu, piemēram, attiecībā uz tiem cilvēkiem, kuriem nav bērnu. «Darba grupa strādā un tuvāko divu trīs mēnešu laikā tiks sagatavots attiecīgs ziņojums,» uzsvēra J. Reirs. Viņš arī norāda, ka šis dokuments tiks prezentēts valdībā un tad varētu tikt jau sagatavoti attiecīgi grozījumi normatīvajos aktos. «Tā būtu iespēja ne tikai uzlabot pensionāru, kuru bērni maksā valsts sociālās obligātās apdrošināšanas maksājumu Latvijā, dzīves līmeni, bet arī ieinteresēt seniorus veicināt jaunās paaudzes nodokļu maksāšanu,» tā J. Reirs.

Pēc vairāku aptaujāto domām, par šo ideju varētu detalizētāk izteikties tad, kad tā būtu «uz papīra», jo citādi runāt var tikai par ideju, ne konkrēto risinājumu.

Visu rakstu Bērnu socnodokļa pensijas daļu grib atdot vecākiem lasiet 20. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.


Dalies ar šo rakstu