BIGBANK pirmajā pusgadā nopelna ap 1,4 miljoniem latu

2010. gada 02. septembris plkst. 17:44
Autors: Jana Gavare
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

 BIGBANK tīrā peļņa 2010. gada pirmajā pusgadā bija 30,1 milj. Igaunijas kronu jeb aptuveni 1,4 milj. latu.

Šajā periodā banka galvenokārt turpināja attīstīt savu darbību ārpus Baltijas valstīm, kā arī paplašināja produktu portfeli, ziņo BIGBANK valdes priekšsēdētājs Targo Raus. «Aizdevumu produkti Somijā kļūst arvien pieprasītāki, un tas nozīmē, ka vietējie klienti pieņēmuši BIGBANK noguldījumu un aizdevumu produktus. Tajā pašā laikā mēs atkal piedāvājam aizdevumus maziem uzņēmumiem, un klienti par tiem ir izrādījuši lielu interesi,» norādīja T. Raus.

Saskaņā ar BIGBANK konsolidēto publisko starpperiodu atskaiti otrajā ceturksnī bankas aizdevumu portfelis samazinājies par 22,2 milj. kronu, pirmā pusgada beigās veidojot 2,0 miljrd. Igaunijas kronu. Pirmajā pusgadā bankas procentu ienākumi bija 243,6 miljoni kronu, bet procentu izdevumi – 71,8 miljoni kronu. Otrā ceturkšņa beigās pašu kapitāls bija 693,7 miljoni kronu un ceturkšņa laikā tas palielinājās par 18,6 miljoniem kronu. Jūnija beigās bankas uzkrājumi nedrošajiem kredītiem bija 496,6 miljoni Igaunijas kronu.

BIGBANK AS ir specializēta uz Igaunijas kapitālu balstīta banka ar filiālēm Somijā, Latvijā un Lietuvā, tāpat banka piedāvā savus produktus kā pārrobežu pakalpojumus Austrijā un Vācijā. 2010. gada jūnija beigās BIGBANK bija nodarbināti 413 darbinieki, no kuriem 201 strādāja Igaunijā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām