Bijušais zemkopības ministrs pievērsies zivjaudzēšanai

2011. gada 14. septembris plkst. 10:27
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Zivju pārstrādes LSEZ SIA Kolumbija Ltd. Lauku atbalsta dienestā (LAD) iesniegusi vērienīgu projektu zivju audzētavas izveidei. Projekta koordinators ir bijušais zemkopības ministrs Mārtiņš Roze.

Jūnijā noslēdzās iepirkuma procedūra saldūdens zivju audzēšanas tehnoloģisko līniju komplekta piegādei, kurā uzvarēja Vācijas ražotājs AGK Kronawitter GmbH, kas solījies iekārtas piegādāt par gandrīz 1,3 miljoniem eiro. «Izšķīrāmies par projektu divu iemeslu dēļ – pirmais ir izejvielu trūkums, bet otrs – bijušās Liepājas Zivju konservu rūpnīcas teritorijā, kur strādā Kolumbija Ltd., ir piemērotas telpas – bijusī kūpinātava,» DB stāsta projekta vadītājs Mārtiņš Roze.

DB rakstīja, ka uzņēmums jau pirms kāda laika pievērsās saldūdens zivju pārstrādei, lai risinātu izejvielu problēmu. «Tomēr izrādās, ka trūkst arī saldūdens zivju,» apgalvo M. Roze. Tāpēc arī tapis projekts. Ja LAD to atbalstīs, tad vēl šajā gadā plānots sākt pārbūvēt aptuveni 3000 m2 plašo kūpinātavu par zivju audzētavu, bet nākamgad rudenī jau varot domāt par zivju mazuļiem.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām