Bijusī īpašniece rosina SIA Baltijas marka maksātnespējas lietu

2012. gada 28. novembris plkst. 18:05
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Viena no pārtikas, dzērienu un tabakas vairumtirgotājas SIA Baltijas marka bijušajām īpašniecēm SIA Rēzeknes gaļas kombināts, vērsusies tiesā ar pieteikumu ierosināt SIA Baltijas marka maksātnespējas lietu. Iepriekš SIA Baltijas marka ietilpa Bislana Abdulmuslimova holdingā AB Holding.

SIA Baltijas marka 2010. gada martā nodibināja pazīstamais uzņēmējs Vasilijs Meļņiks, kas plānoja ar šo zīmolu produktu virzību ārpus Latvijas. Pirmās kravas ar Baltijas markas preču zīmi jau tā paša gada jūlijā tika nosūtītas uz NVS valstīm. Baltijas marku konsultēja bijušais veselības ministrs un bijušais Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Vinets Veldre. Jau toreiz tika norādīts, ka uzņēmumam nācies atteikt diviem lieliem potenciālajiem sadarbības partneriem, jo pietrūka nepieciešamo apjomu.

«Mērķis tam ir nodarboties ar lauksaimniecību — gan ražošanu, gan pārstrādi, gan arī tirdzniecību. Vairāk neko par šo projektu negribu teikt. Ideja ir šajā projektā iesaistīt vairāk nekā divdesmit uzņēmumus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas,» iepriekš skaidroja V. Meļņiks.

DB jau rakstīja, ka šā gada oktobrī uzņēmēji B. Abdulmuslimovs un V. Meļņiks pameta SIA Baltijas marka valdi. Kā B. Abdulmuslimovs, tā V. Meļņiks SIA Baltijas marka valdē darbojās kopš 2010. gada 8. marta, kad uzņēmums tika dibināts. V. Meļņiks ir arī SIA Eiroholdings vienīgais valdes loceklis, liecina informācija Lursoft.

Viņu vietā 9. oktobrī par vienīgo Baltijas marka valdes locekli tika iecelts Edgars Rubīns, kuram pilnībā pieder apsardzes un drošības uzņēmums SIA Bars Security, kas reģistrēts tajā pašā adresē, kur SIA Baltijas marka. E. Rubīns darbojas arī sev piederošā uzņēmuma valdē.

Šobrīd uzņēmuma īpašniece ir SIA Bars Security. Iepriekš SIA Baltijas marka vienādās daļās piederēja SIA Eiroholdings un SIA Rēzeknes gaļas kombināts. Kā jau minēts, Eiroholdingu vada V. Meļņiks, savukārt Rēzeknes gaļas kombināta valdē darbojas Rizvans Abdulmuslimovs un Vladimirs Jegorčenko. B. Abdulmuslimovs kopā ar Gunti Piteronoku darbojas kombināta padomē.
Jau rakstīts, ka SIA Baltijas marka tika dibināta Rēzeknes gaļas kombināta produktu virzīšanai NVS valstu tirgū. Savukārt pērnā gada janvārī B. Abdulmuslimovs kopā ar bijušo iekšlietu ministru Ēriku Jēkabsonu dibināja kompāniju SIA AB Holding. Savukārt 2010. gada nogalē V. Meļņiks izveidojis vēl vienu jaunu uzņēmumu SIA Latvijas Ukrainas tirdzniecības nams, kur viņš ir vienīgais valdes loceklis.
 

Dalies ar šo rakstu