Jānis Zelmenis

Foto: Eva Šavdine, DB

Bijušie Deloitte vadītāji izveido advokātu biroju 

Darbu uzsācis zvērinātu advokātu birojs Zelmenis & Liberte, tā kodolu veido advokāti Jānis Zelmenis un Vita Liberte, kuri līdz šim ieņēma vadošos amatus Deloitte Latvija.

, 2007. gada 08. augusts plkst. 14:58

Jaunais advokātu birojs plāno strauji attīstīties un drīzumā sasniegt Latvijas top lielāko advokātu biroju sešinieku (Top 6), kā arī attīstīt darbību ārpus Latvijas robežām. Jau šobrīd tiek nodarbināti četri advokāti un vairāki juristi, kā arī nodokļu speciālisti.

Zelmenis & Liberte praktizēs komerctiesību jautājumos, padziļināti specializējoties uzņēmumu pirkšanā un pārdošanā, kā arī nodarbosies ar klientu pārstāvniecību dažādu instanču tiesās.

"Lēmums atdalīties no Deloitte partnerības balstīts uz likumsakarībām konsultāciju un juridisko pakalpojumu tirgū Latvijā, ASV un Eiropas Savienībā. Proti, advokātu pilnīga neatkarība iespējama tikai pārtraucot jebkādas saites ar trešajām personām, t.sk. ar auditoru kompānijām, kurām savā darbībā jāievēro vesela rinda prasību attiecībā uz interešu konfliktiem un pakalpojumu ierobežojumiem. Īsi sakot, būtiskā atšķirība ir tāda, ka advokāts vienmēr aizstāv klientu, bet auditoram ir jābūt neatkarīgam no sava klienta," pārmaiņu nepieciešamību skaidro biroja Zelmenis & Liberte vadītājs advokāts J. Zelmenis, piebilstot, ka ārējiem auditoriem vēl ir pienākumi pret regulētāju, uzņēmuma akcionāriem un kreditoriem, kā arī fondu biržu.

Advokāte Vita Liberte precizē, ka savu lēmumu pieņēmusi pēc advokāta eksāmena nokārtošanas. "Uzkrātā pieredze ASV un Latvijā ļauj praktizēt un kvalitatīvi apkalpot klientus pašai savā birojā. Esmu priecīga par iespēju veidot kopīgu biznesu ar citiem pieredzējušiem advokātiem un atsaucīgu sevis veidotu domu biedru komandu," skaidro V.Liberte.

Zelmenis & Liberte ir 1999.gadā izveidotā DT Nodokļu advokātu biroja tradīciju un prakses turpinātājs, esot juridiski neatkarīgs no auditoru kompānijas Deloitte.

Biroja Zelmenis & Liberte adrese ir Rīgā, Ausekļa ielā 11, LV-1010.

Nepalaid garām

7,03 miljoni eiro – tāds bijis lielākā Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā pērn...

Šobrīd Latvijas veikalos nav iespējams iegādāties AS Dzintars krēmu Niveja, biznesa portālam...

Dzērienu ražotājs Coca-Cola pirmo reizi atklājis, ka viena gada laikā tas izmanto...

Kontekstā ar pašlaik aktuālajiem Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parādiem sociālajos tīklos...

Saskaņā ar starptautiska pārtikas atkritumu mazināšanai veltīta projekta Fusions datiem aptuveni...

Grupas Prāta Vētra bundzinieks, mūziķis Kaspars Roga šā gada maija sākumā skatītājiem...