Finanses

Bilingslijs mudinājis paātrināt reformas, lai stiprinātu Latvijas finanšu sektora reputāciju

LETA, 07.06.2018

Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijai jāpaātrina juridisko un politikas reformu centieni, lai stiprinātu finanšu sektora starptautisko reputāciju, tiekoties ar Latvijas amatpersonām, mudinājis ASV Finanšu ministrijas sekretāra vietnieks terorisma finansēšanas jautājumos Maršals Bilingslijs.

Kā informēja ASV vēstniecībā Latvijā, Bilingslijs trešdien tikās ar Latvijas amatpersonām, lai uzsvērtu ciešo ASV un Latvijas divpusējo attiecību nozīmi. Bilingslijs atkārtoti akcentējis ātras un jēgpilnas reformas nozīmi, lai aizsargātu Latvijas finanšu sistēmu no nelikumīgiem finanšu apdraudējumiem, kā arī novērtēja jau paveikto.

Viņš mudinājis amatpersonas paātrināt juridisko un politikas reformu centienus, lai stiprinātu Latvijas finanšu sektora starptautisko reputāciju. Tāpat viņš uzsvēris, ka Latvijas pozitīvai ilgtermiņa attīstībai nepieciešams spēcīgs un labi uzraudzīts finanšu sektors.

Tikšanās laikā Latvijas amatpersonas dalījās ar informāciju par gaidāmo rīcību un centieniem samazināt nerezidentu banku pakalpojumus, kā arī par mērķi piešķirt papildu finansējumu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanai.

«Esot tuvi NATO sabiedrotie un draugi, ASV apņemas turpināt strādāt kopā, lai uzlabotu investīciju vidi, agresīvi cīnoties pret nelikumīgiem finanšu apdraudējumiem,» norādījis Bilingslijs.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pēc tikšanās ar Bilingsliju skaidroja, ka ASV pārstāvji jautājumā par «ABLV Bank» likvidāciju pauž atbalstu Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK).