Binders lauž līgumu Igaunijā  

Latvijas ceļu būves uzņēmums Binders spiests aiziet no Igaunijas tirgus, piektdien informē laikraksts Dienas bizness.

I. Mārtiņa, I. Drazdovska, 18.02.2011

SXC

Binders nolēmis lauzt ar Igaunijas Autoceļu departamentu par Pērnavas apvedceļa būvniecību 2009. gadā noslēgto līgumu, kur projekta kopējā summa bija paredzēta 23,63 milj. eiro apjomā.

Līguma laušanas procedūra tika sākta vakar, 17. februārī, laikraksts uzzināja Latvijas būvkompānijā. Šāds lēmums pieņemts, jo pasūtītāja sistemātiskas nekonsekvences dēļ Binderam radīti jau vismaz miljons latu zaudējumi, labojot un novēršot projekta partnerkompānijas Igaunijas būvkompānijas Koger&Partnerid pieļautās nepilnības būvniecības darbu organizācijas sākumā, ko vēl vairāk sarežģīja pasūtītāja nespēja vai nevēlēšanās konstruktīvi risināt šo situāciju. Kopumā tika fiksēti vairāk nekā 30 projekta būvuzrauga un pasūtītāja pieļautie pārkāpumi.

«Esam spiesti pieņemt šādu lēmumu, jo pasūtītājs un būvniecību uzraugošās institūcijas jau vairākus mēnešus nespēj rast risinājumu adekvātam un profesionālam būvdarbu turpināšanas grafikam. Diemžēl nevaram izslēgt, ka šāda uzraugošo un kontrolējošo iestāžu attieksme ir savdabīgs veids, kā Igaunija cenšas nepieļaut ārvalstu kompāniju ienākšanu un darbību vietējā tirgū,» atzina Bindera valdes loceklis Normunds Luste.

Jaunākais izdevums