Būve

Binders Vangažu asfaltbetona rūpnīcas modernizācijā ieguldīti 1,8 miljoni eiro

Dienas Bizness, 29.09.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceļu būves uzņēmums Binders modernizējis un pilnveidojis asfaltbetona rūpnīcu Vangažos. Norvēģijas līdzfinansētā projekta realizācijas ietvaros ražotne sniedz jaunas tehnoloģiskās iespējas. Projekta kopējās izmaksas ir 1,762 miljoni eiro, tostarp līdzfinansējums – 502 tūkstoši eiro, informē Bindera sabiedrisko attiecību speciāliste Vita Noriņa.

Rūpnīcā uzstādītas vairākas jaunas papildu iekārtas un ieviestas videi draudzīgas tehnoloģijas. Kopumā Vangažu asfaltbetona ražotnē ieviesti trīs jauni asfalta ražošanas tehnoloģiskie veidi - frēzētā asfalta otrreizējai izmantošanai, polimēru modificētā bitumena ražošanai un siltā asfalta ražošanai ar speciālajām piedevām, kas rada iespēju palielināt asfaltbetona transportēšanas attālumu un pazemināt ieklāšanas temperatūru. Kompānijā atzīmē, ka šā asfaltbetona veida ražošanas procesā būtiski tiek samazināts dabasgāzes un elektroenerģijas patēriņš, kā arī videi kaitīgo izmešu daudzums.

Projekts īstenots atbilstoši Bindera šogad jūnijā noslēgtajam līgumam ar Ekonomikas ministriju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. To līdzfinansēja Norvēģijas finanšu instrumentu programma Inovācijas «zaļās» ražošanas jomā 2009.-2014.gada periodam.

Mediju pārstāvji ar ražotnes jaunajām tehnoloģiskajām iespējām tiks iepazīstināti ceturtdien, 1. oktobrī.

Komentāri

Pievienot komentāru