Birks: Autoceļu fonda līdzekļu sadalījums - kliedzoši netaisnīgs

2008. gada 30. janvāris plkst. 8:54
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Pašlaik valdībā tiek skatīts jautājums par līdzekļu sadali autoceļu fondā. Rīgas domes priekšsēdētājs J.Birks uzskata, ka Valsts autoceļu fonda līdzekļu sadalījums ir kliedzoši netaisnīgs: „Ja valdība atstās spēkā pagājušā gada līdzekļu sadalījumu autoceļu fondā, kārtējo reizi tiks apstiprināta valsts ignorance pret Rīgu un tās problēmām. Lai gan Rīga ik dienas tiek pārslogota ar iebraucēju transportu no citām pašvaldībām un milzīgu daudzumu tranzīta kravām, tā saņem tikai 6,43% no autoceļu fonda."

Rīgas pilsētas teritorijā tiekot radīta lielākā daļa Latvijas iekšzemes kopprodukta (2005.gadā – 57%). Arī Rīgas transporta infrastruktūras nozīme Latvijas ekonomikā esot milzīga, tomēr valsts finansiālais novērtējums tam ir vienkārši smieklīgs. Vēl absurdāku situāciju radot tas, ka lielākais autoceļu fonda ienākums ir tieši rīdzinieku nodokļu nauda, bet pašas Rīgas vajadzībām lielāko daļu no tā izmantot tiek liegts.

"Galvaspilsētas transporta infrastruktūra kalpo visas valsts vajadzībām un ir novecojusi, bet finanšu slodze tās uzturēšanai un attīstībai uzkrauta uz Rīgas pleciem. Vēl vairāk, valsts politika liedz pilsētai saņemt adekvātus aizņēmumus un piekļuvi Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, līdz ar to atbalsta vietā saņemam tikai šķēršļus.

Esmu gandarīts, ka pēdējā laikā jūtu palielināmies valdības izpratni par Rīgas problēmām – uzsāktas daudzsološas sarunas ar Ministru prezidentu un Satiksmes ministru, tāpēc ceru, ka jau drīzumā valdības attieksme mainīsies. Diemžēl mani ļoti satrauc daudzu pašvaldību vadītāju attieksme pret Rīgu - rodas iespaids, ka citas pašvaldības saredz Rīgu kā slaucamu govi, bet tai pašā laikā cenšas atņemt tai barību. Aicinu kolēģus apzināties, ka tā turpinoties cietīs arī paši slaucēji.

Rīgas dome nesen ir panākusi vienošanos ar Satiksmes ministriju par finansējuma palielināšanu Rīgai no autoceļu fonda līdz 10,79%. Es aicinu valdības ministrus izprast Rīgas nozīmi valsts ekonomikā un apzināties, ka galvaspilsētas attīstības kavēšana grauj arī visas Latvijas attīstību un konkurētspēju,” norāda J.Birks.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām