Biroju tehnikas noma – biznesa līderi raksturojošs lēmums 

SIA Tomega jau 10 gadus Latvijas tirgū piedāvā izdevīgāko biroja tehnikas lietošanas veidu – iekārtas ilgtermiņa nomu, līguma darbības laikā nodrošinot pilnvērtīgu un visaptverošu iznomātās iekārtas servisu.

Tomega SIA, 14.5.2019
1/3

Pēdējo 20 gadu laikā tehnoloģijas pasaulē attīstās un mainās ārkārtīgi strauji - teju ik mēnesi tiek uzsākta desmitiem jaunu IT nozares produktu, tostarp visdažādāko funkciju un modeļu biroju tehnikas ražošana un piedāvāšana tirgū. Tiek piedāvāti gan pilnīgi jauni modeļi, gan jau ierasto un augstu novērtēto zīmolu iekārtas ar jaunām un uzlabotām funkcijām. Šo iemeslu dēļ tehnika, kas šodien pirkta par lielu naudu un ir vismodernākā no pieejamajām, jau pēc pāris gadiem būs faktiski nokalpojusi un morāli novecojusi.

Šādos brīžos uzņēmējam jāizdara izvēli – tērēt uzreiz salīdzinoši lielu naudu biznesam nepieciešamās iekārtas iegādei, vai arī noslēgt ilgtermiņa nomas līgumu, par to pašu iekārtu maksājot salīdzinoši nelielu ikmēneša maksu, un jau no pirmās dienas to lietot tieši tāpat, kā tā būtu uzņēmuma īpašumā. Savukārt naudu, kas tādējādi ietaupīta, ir iespēja ieguldīt biznesa attīstībā.

Latvijā biroja iekārtu nomai ir milzīgas perspektīvas, jo patlaban 90% gadījumu uzņēmēji aizvien izvēlas biroja iekārtas pirkt uzreiz, un tikai ap 10% labprāt izmanto ilgtermiņa nomas iespējas, turklāt šie uzņēmēji atzinuši šo variantu par labu no finanšu efektīvas pārvaldības viedokļa. Pretēji Latvijas tendencei, Lietuvas biroja tehnikas tirgū ap 70% gadījumu tiek izmantota ilgtermiņa nomas iespēja un tikai 30% gadījumu uzņēmēji izlemj paši ar savu naudu uzreiz apmaksāt tehnikas pirkumu.

Nomājot tehniku, uzņēmējam nav jādomā, ka pēc aptuveni 7 gadiem iegādātais modelis būs novecojis un nāksies pirkt jaunu – jau atkal tam uzreiz tērējot paprāvu naudas summu. SIA Tomega piedāvā nomas līgumu slēgt uz dažādiem termiņiem – sākot no vismaz viena gada, savukārt pēc nomas termiņa beigām ir divas iespējas – nomaksāt atlikušo iekārtas vērtību un to saglabāt savā īpašumā, vai arī iekārtu atdot atpakaļ iznomātājam, un klientam nav jālauza galvu, kā un kur utilizēt novecojušo tehniku. “Mūsuprāt, tā ir svarīga drošības sajūta, ka ik pēc noteikta laika ir iespēja izvēlēties un lietot jaunāko tehnikas modeli, kas apmierina biznesa ikdienas vajadzības, vienlaikus neizjūtot būtisku finansiālu ietekmi. SIA Tomega speciālisti pirms konkrētās iekārtas iznomāšanas klientam noskaidro klienta ikdienas vajadzības, lai piemeklētu piemērotāko iekārtu,” norāda SIA Tomega valdes loceklis Edgars Evelons.

Attiecībā uz iekārtas ikdienas lietošanu – nomas līgumā un attiecīgi ikmēneša maksājumā ir iekļauts pilns apkalpošanas serviss, kas attiecas uz iekārtas darbību – remonts, nepieciešamās apmācības, ikdienas serviss, - turklāt speciālas sistēmas pastāvīgi monitorē un signalizē par nepieciešamību veikt servisa apkopi konkrētām iekārtām.Papildus nomas maksai klienta izdevumi drukāšanas ierīču gadījumā vēl būs maksa par izdrukāto kopiju, kas atkarīga no drukāšanas parametriem, taču arī šīs izmaksas ir visizdevīgākās klientam.

“Iekārtu nomas process ir līdzīgs operatīvajam līzingam, tomēr SIA Tomega neprasa veikt pirmo iemaksu – ir tikai fiksēts mēneša maksājums, ko jāsāk maksāt jau nākamajā mēnesī pēc līguma noslēgšanas un iekārtas saņemšanas. Mums šobrīd ir spēcīgs sadarbības partneris tieši finansējuma jomā, kas ļauj iegādāties visas nepieciešamās iekārtas, kuras iznomājam, tādējādi arī varam atļauties neprasīt pirmo iemaksu, kas nereti arī ir nozīmīgs atspaids uzņēmējam,” akcentē Edgars Evelons.

Standarta iekārtu nomas gadījumā līgums tiek slēgts uz ne mazāk kā gadu. Taču SIA Tomega piedāvā arī dažādu iekārtu īstermiņa nomu. “Piemēram, ja uzņēmums piedalās izstādē, un tam nepieciešami divi ekrāni reklāmas klipu demonstrēšanai, kā arī drukāšanas iekārta uz divām dienām, arī šādā gadījumā ir iespēja izmantot mūsu pakalpojumu. Tieši tāpat ir ar dažādām drukāšanas iekārtām, piemēram, uzņēmumam pēkšņi rodas nepieciešamība izdrukāt uz papīra kādu lielāku apjomu datu arhīva, kam nepieciešama izteikti jaudīga iekārta tikai uz trim nedēļām,” skaidro Edgars Evelons.

Plašāku informāciju par SIA Tomega pakalpojumiem un piedāvāto biroja iekārtu klāstu iespējams uzņēmuma mājas lapā: www.tomega.lv

Klientu atsauksmes:

Gunārs Koceris, SIA Partneri M.G.

Kad pirms 10 gadiem dibinājām uzņēmumu, viena no pirmajām nepieciešamībām bija laba drukāšanas iekārta, taču tobrīd mums nebija nekādas informācijas par šīs jomas uzņēmējiem. Sanāca, ka SIA Tomega bija teju pirmais biroju tehnikas uzņēmums, kam piezvanījām. Viņi piedāvāja nevis pirkšanu uzreiz, bet nomu. Diezgan loģiski, ka mums tas bija ļoti ideāls piedāvājums, jo uzņēmuma dibināšanai izmantojām savus pašu līdzekļus, tādēļ katrs ietaupītais cents bija vērtīgs.

Pa šiem desmit gadiem esam kopā īstenojuši daudzus projektus un vienmēr esam bijuši apmierināti ar Tomega speciālistu profesionalitāti un mūsu vajadzību precīzu izprašanu. Šeit varu, starp citu, apgāzt senu stereotipu – ka biznesā draugu nav. Mums ir pretēji – SIA Tomega konsultanti ir tikpat kā draugi.

Uldis Timpers, Rīgas Celtniecības koledžas IT administrators

Mūsu sadarbība sākās pirms gadiem 5-7. Sākumā biroja tehniku pirkām, uzreiz par to arī maksājot, kas, protams, ir gana liela nauda.

Tad uzzinājām par iespēju iekārtas nevis uzreiz pirkt, bet tās iegādāties nomā. Izmēģinājām un esam patiešām apmierināti. Jo norēķinoties nomas līguma ietvaros, mēs būtībā samaksājam tikpat, cik vienā maksājumā uzriez.

Nenoliedzami būtisks ieguvums ir arī tas, ka SIA Tomega speciālisti vienmēr piemeklē visoptimālāko risinājumu, kas visprecīzāk atbilst mūsu konkrētajām vajadzībām.