Investors

Biržu indeksi mēreni pieaug, turpinoties tirdzniecības karam

LETA--AFP, 31.05.2019

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien mēreni pieauga, neraugoties uz bažām par ieilgušo ASV-Ķīnas tirdzniecības karu un tā ietekmi uz globālās ekonomikas izaugsmi.

«ASV un Eiropas tirgi šodien ieturēja vēlamu atelpu no nemitīgās [akciju] pārdošanas, kas bija dominējusi lielu daļu šīs nedēļas,» sacīja IG tirgus analītiķis Džošs Mahonijs.

«CMC Markets UK» analītiķis Deivids Medens gan uzskatīja, ka «šī virzība izskatās neīsta, jo vēl arvien ir saspīlētas politiskās un ekonomiskās attiecības» starp ASV un Ķīnu.

Ieilgušā tirdzniecības kara jaunākajā posmā Ķīnas valsts mediji turpināja kāpināt Vašingtonas kritiku, un tika ziņots, ka Ķīnas iestādes ir apturējušas amerikāņu sojas pupu iepirkumus.

«Mēs esam pret tirdzniecības karu, bet nebaidāmies no tā,» mediju brīfingā sacīja Ķīnas ārlietu ministra vietnieks Džans Haņhujs.

«Šī tirdzniecības konflikta uzsākšana ar iepriekšēju nodomu ir atklāts ekonomisks terorisms, ekonomisks šovinisms un ekonomiska iebiedēšana,» viņš piebilda.

ASV prezidents Donalds Tramps sacīja reportieriem, ka skarbā ASV stratēģija, kuras pamatā ir muitas tarifu noteikšana, iedarbojas.

«Es varu jums teikt, ka Ķīna ļoti grib panākt vienošanos. Ķīna kļūst par ļoti novājinātu nāciju,» teica Tramps.

ASV ekonomika šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pirms gada, pieauga par 3,1%, tādējādi reģistrēta nedaudz mazāka izaugsme par iepriekš lēsto kāpumu, liecina ceturtdien publiskotie valsts Tirdzniecības ministrijas koriģētie dati. Iepriekš tika lēsts, ka valsts ekonomika pirmajā ceturksnī palielinājusies par 3,2%.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās krasi saruka pēc tam, kad negaidīti mazs ASV jēlnaftas piedāvājuma kritums izraisīja bažas par vāju pieprasījumu. Nedēļas ziņojumā arī tika vēstīts, ka ASV naftas ieguves apjoms ir rekordaugstā līmenī.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena ceturtdien kritās par 2,22 dolāriem līdz 56,59 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 2,58 dolāriem līdz 66,87 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» ceturtdien pieauga par 0,2% līdz 25 169,88 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» kāpa par 0,2% līdz 2788,86 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» palielinājās par 0,3% līdz 7567,72 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 ceturtdien pieauga par 0,5% līdz 7218,16 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,5% līdz 11 902,08 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,5% līdz 5248,91 punktam.

Eiro vērtība pret ASV dolāru ceturtdien kritās no 1,1131 līdz 1,1130 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru saruka no 1,2626 līdz 1,2613 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 109,59 līdz 109,61 jenai par dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru