Investors

Bitkoina ballītei izslēgta gaisma

Jānis Šķupelis, 13.04.2018

Foto: SIPA/Scanpix/Leta

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušā gada beigu bitkoina industrijas entuziasti pamatīgi apdedzinājušies, piektdien, 13.aprīlī raksta laikraksts Dienas Bizness.

Virtuālo valūtu tirgiem šogad slīgstot depresijā, savu darbību nākas pārskatīt daudzām tādām kompānijām, kas bija sākušas darboties šajā nozarē. Milzu zaudējumi ir arī daudziem investoriem, kas riskēja ieguldīt šādu uzņēmumu vērtspapīros.

Piemēram, Bloomberg ziņo par veselas ēras beigām, kurai vēl samērā nesen bija raksturīga paaugstināta ierindas cilvēku interese par virtuālajām valūtām un ar tām saistītajām tehnoloģijām. Kur ir interese, tur kā sēnes pēc lietus ir arī piedāvājums, un savu roku šajā nozarē metās izmantot augošs skaits uzņēmumu, kuriem pirms tam ar to nebija pilnīgi nekādas saistības. Lūkojoties uz nepārtrauktajiem cenu rekordiem un to, ka visi par šo nozari runā, savu tradicionālo biznesu ar virtuālo valūtu tehnoloģiju avantūru nomainīja, piemēram, tējas, cigāru, mēbeļu utt. ražotāji. Būtībā bija vērojams tāds psiholoģiskais stāvoklis, kas saistīts ar bailēm palaist garām guvumus no vēl tālāka pieauguma (Fear of missing out). Tas nozīmēja, ka daudzi savu finanšu labklājību pēkšņi bija gatavi sasaistīt ar virtuālajām valūtām gluži vai tikai tāpēc, ka domāja, – citi no tā gūst pieklājīgu peļņu. Rodas šaubas, kas var pāraugt apsēstībā, ka esi pieņēmis nepareizus lēmumus (kaut ko nedarīt), un notiek iedomāšanās – kā būtu, ja būtu darīts citādāk. Visa šī rezultātā pamatīgi pieaugt varbūtība kādiem emocionāliem lēmumiem.

Sevišķi pagājušā gada beigu daļā gandrīz katru dienu ASV vien kāda mazākas kapitalizācijas kompānija paziņoja par savu darbības virziena maiņu, proti, tas parasti tika pārorientēts uz darbībām ar virtuālajām valūtām. Bloomberg piebilst – kāpēc gan nē, jo tas, bitkoinam «izejot mainstrīmā» (bitkoina fenomens kļuva par masas intereses objektu), deva milzīgas un tūlītējas «dividendes».

Visu rakstu Bitkoina ballītei izslēgta gaisma lasiet piektdienas, 13.aprīļa laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru