Bitkoina vērtība dienas laikā nogāžas par 25%

2018. gada 17. janvāris plkst. 10:28
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Janvāra kriptovalūtu izpārdošana uzņem apgriezienus, un otrdien pasaulē iecienītākās kriptovalūtas bitkoina vērtība saruka par 25%, raksta Bloomberg.

Kriptovalūtu cenas kritumu izraisīja bažas tirgus dalībnieku vidū par to, ka tām nepieciešama regulācija.

Bitkoina cena saruka par 25% līdz 10338 dolāriem, kas ir zemākais līmenis kopš decembra sākuma, un samazinājās arī citu kriptovalūtu vērtība – ripple vērtība par 40%, bet ethereum – par 26%.

Tirgus dalībnieki visā pasaulē patlaban cenšas saprast, kad un kā tirgus uzraugi varētu ierobežot šo nozari, kas netiek uzraudzīta un lielā mērā savu vērtību gūst no anonīmiem īpašniekiem. Daudzi eksperti ir uzsvēruši, ka šis tirgus ir burbulis.

Piemēram, Dienvidkoreja patlaban apsver iespēju slēgt kriptovalūtu biržas, taču tas vēl jāizvērtē valsts ministriem. Savukārt Ķīna, kas jau pērn sāka pastiprināti vērot šo industriju, pastiprina runas par uzraudzību kriptovalūtu tirdzniecībai, īpaši tiešsaistes platformās un mobilajās aplikācijās, kas piedāvā biržai līdzīgus pakalpojumus.

«Investoriem jābūt gataviem zaudēt visu savu naudu, kas ieguldīta bitkoinā,» uzskata Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes vadītājs Stīvens Maijors. «Tam ir ārkārtīgi svārstīga vērtība, kas mazina iespēju izmantot bitkoinu kā valūtu. Tāpat tā nav plaši izplatīta kā maksājumu līdzeklis,» viņš piebilst.

Kādas ir Tavas domas? Piedalies Dienas Biznesa diskusijā:

Vai kriptovalūtām ir nākotne?

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds