Bitkoins jau gandrīz sešas reizes dārgāks par zeltu

Autors: Jānis Šķupelis
2017. gada 09. novembris plkst. 7:32

Investoru interese par virtuālajām valūtām aug; daudzi brīdina par burbuli šajā tirgū

Ja vērtē dažādu aktīvu cenu pieauguma straujumu, tad šo droši vien varētu saukt par virtuālās valūtas – bitkoina – gadu. Šī veidojuma vienības cena janvāra sākuma atradās pie 890 ASV dolāru atzīmes, kur pašlaik tā ir palielinājusies jau gandrīz līdz 7,4 tūkst. ASV dolāru atzīmei, liecina internetā pieejamā informācija. Tas nozīmē, ka šogad vien bitkoina cena ir augusi par 730%.

Katrā ziņā pasaulē šobrīd, šķiet, turpinās zināms aptrakums ap šo «kriptovalūtu», par ko liek domāt arī citi faktori. Eksperti turklāt piebilst, ka virtuālo valūtu popularitāte no tradicionālo dārgmetālu tirgus aizvilina prom daļu investoru. Piemēram, Google Trends apkopotā informācija liecina, ka meklējumu skaits internetā vārdu savienojumam «pirkt bitkoinus» nupat pirmo reizi vēsturē pārsniedzis meklējumu skaitu vārdu savienojumam «pirkt zeltu». Jau pagājušajā mēnesī meklējumu skaits vārdu savienojumam «pirkt bitkoinus» pārsniedza meklējumu skaitu vārdu savienojumam «pirkt sudrabu».

«ASV akcijas gandrīz katru jaunu dienu sasniedz rekordu, un nav brīnums, ka zelta cena ir nedaudz atkāpusies. Tāpat dažus investorus iespaido visai skaļās ziņas par notikumiem bitkoina un citu virtuālo valūtu tirgū. Galu galā interese par zeltu no jaunu investoru puses ir bijusi mazākā kopš 2015. gada beigām,» teic Londonā bāzētā uzņēmuma BullionVault eksperti. Jānorāda, ka zelta cena preču biržās kopš savām septembra pirmās puses augstienēm ir sarukusi aptuveni par 6% – līdz 1280 ASV dolāru atzīmei par Trojas unci.

Visu rakstu Bitkoins jau gandrīz sešas reizes dārgāks par zeltu lasiet 9. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

Jūrmalā īpašumu pārdod par 399 bitkoiniem
Latvijā veidos kriptovalūtas banku
BlackRock: Bitcoin popularitāte liecina par naudas atmazgāšanas apjomiem pasaulē
Bitkoins: nākotnes vispasaules valūta vai globālā piramīda?