«Biznesa eņģeļi» uzsmaida pieciem Latvijas start-up

2013. gada 01. jūlijs plkst. 15:22
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Rīgā rīkotajā Komercializācijas reaktorā (6th Commercialization Reactor) izveidotie Latvijas uzņēmēju un NVS valstu zinātnieku start-up sākuši realizēt projektus un jau ir saņēmuši pirmo finanšu atbalstu no Amber Sea Business Angels Club.

Kopumā Komercializācijas reaktorā uz investīcijām pretendēja astoņi projekti un piecas idejas spējušas pārliecināt investorus piešķirt investīcijas 50 tūkstošu eiro apmērā.

Pieci start-up uzņēmumi ir Phos4LED, ET Tech, DNX Dental Exclusive, ForbioSystems un Evoled.

Uzņēmums Phos4LED ražos un piegādās luminoforus, kurus izmanto gaismas diožu ražošanā. Pēc projekta īstenošanas plānots ražot tradicionālus luminoforus – polikristālus, kā arī unikālus monokristāliskus luminoforus ar tehniskām priekšrocībām, kas uzlabo gaismas diožu parametrus. Projekta Phos4LED komandā ietilpst zinātnieki un tehniskie speciālisti ķīmiķi no Novosibirskas. Ar projekta komerciālo daļu nodarbojas uzņēmējs no Rīgas un komerciālizācijas speciālists no Krievijas. Pašā projekta sākumposmā plānots izpētīt tirgu un nodibināt sadarbību ar potenciālajiem klientiem, skaidro Amber Sea Business Angels Club pārstāve Oļesja Ņizavcova.

Otra investīcijas saņēmusī kompānija DNX Dental Exclusive nodarbojas ar inovatīvu risinājumu ieviešanu sakodiena mērījumu un korekciju iekārtās. Tiek plānots, ka uzņēmums iekārtas ražos Vācijā, savukārt pašas iekārtas izstrādes stadijā iesaistās ārsti no Maskavas un pasaulē profesionālajā vidē atzīti stomatologi. Tuvākie start-up DNX Dental Exclusive plāni ir investīciju piesaiste, optimālā biznesa attīstības scenārija izvēle, padziļināto mārketinga pētījumu veikšana un zobārstu semināru organizēšana Latvijā.

Forbio Systems ir mežsaimniecības un pilsētu apzaļumošanas tehnoloģiju uzņēmums. Skujkoku sēklu un stādu sakņu mikrobioloģiskā apstrāde nodrošina lielisku stādu iedzīvošanos un ātrāku augšanu. Tajā pašā laikā tā palīdz cīnīties ar sēnīšu infekciju, kas izraisa skujkoku sakņu trupi un milzīgus zaudējumus Eiropas skujkoku mežos. Šī ekoloģiskā metode ieinteresēs mežu īpašniekus un apsaimniekošanas kompānijas, stādu audzētavu īpašniekus un ainavu dizainerus, tāpat Forbio Systems metode ir ļoti efektīva mežu atjaunošanai pēc ugunsgrēkiem,» skaidro O. Ņizavcova.

Savukārt tehnoloģija Evoled paredz izmantot jaunus materiālus organiskas gaismas diožu jeb OLED ražošanā. Šī tehnoloģija ļaus aizstāt dārgos irīdija materiālu savienojumus, ko OLED ražošanā izmanto patlaban, ar aromātiskiem karboksilātiem. «Rezultāts ir tikpat efektīvs un daudz lētāks,» norāda O. Ņizavcova. Projekta komandu veido Latvijas uzņēmēji un zinātnieki no Maskavas Valsts Universitātes.

Amber Sea Business Angel Club tika izveidots ar Baltic International Bank atbalstu Rīgā 2011. gada pavasarī. Biznesa eņģeļi investē kompānijās ar straujas attīstības potenciālu globālajā tirgū. Savukārt priekšroka tiek dota projektiem ar augstu pievienoto vērtību. Kompānija, kas vēlas pretendēt uz investīcijām, var būt jebkurā attīstības stadijā, un tai jāatrodas pilsētās, kur to darbību var uzraudzīt kluba biedri –  Rīgā, Maskavā vai Londonā. Investīciju apjoms, ko var saņemt uzņēmumi ir no 20 tūkst. eiro līdz 500 tūkst. eiro.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām