Biznesa inkubatori atgriežas 

Janvārī notiks pirmā projektu pieteikumu izvērtēšana 2016. gada decembrī sāktajā projektu pieņemšanā 15 reģionālajos biznesa inkubatoros visā Latvijā, kā arī Rīgas Radošo industriju biznesa inkubatorā

Anda Asere, 02.01.2017
1/3

Liene Pērkone

Foto: LETA

Pieteikumus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) inkubatoros pieņem visu laiku, bet uzņemšana notiks četrreiz gadā. «Uzņēmēju interese par Radošo industriju biznesa inkubatoru ir diezgan liela. Pirmie pieteikumi pamazām jau sāk ienākt, taču paralēli palīdzam arī citiem interesentiem aizpildīt pieteikuma formas,» stāsta Liene Pērkone, Radošo industriju biznesa inkubatora vadītāja. Ienākušos pieteikumus jau pamazām sāk izvērtēt, taču janvāra vidū ir plānota pirmā uzņemšanas komisijas sēde, pēc kuras tiks slēgti līgumi par inkubāciju ar pirmajiem dalībniekiem. Pirmās konsultatīvās komisijas sēdes plānotas 2017. gada janvāra vidū. Pirmajā kārtā katrā inkubatorā plānots uzņemt 5 līdz 10 dalībniekus.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi nosegs otru pakalpojuma vērtības daļu.

Inkubācijas atbalsts pieejams komersantiem uz laiku, ne ilgāku par četriem gadiem, kamēr atbalsts veicina attīstību.

Visu rakstu Biznesa inkubatori atgriežas lasiet 2. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums