Transports un loģistika

Biznesa parks Abava izveido pārtikas loģistikas atzaru

NOZARE.LV, 30.07.2012

SIA "Abava" valdes loceklis Rolands Gritāns.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viens no lielākajiem biznesa parkiem Latvijā - SIA Abava - izveidojis meitasuzņēmumu, kas koncentrēsies tikai uz pārtikas preču loģistiku, garantējot produkcijas piegādi jebkurā Latvijas vietā, kā arī ļaujot ražotājam ietaupīt 20% izmaksu, atzina parka apsaimniekotāja SIA Abava valdes priekšsēdētājs Rolands Gritāns un SIA Abava Logistics valdes locekle Mārīte Virbale.

Kā norādīja Gritāns, lēmums par jauna biznesa atzara izveidi radies, lai diversificētu Abavas darbības riskus.

«Krīzes laikā vairumtirgotāji vai nu strauji samazināja nomājamās platības, vai arī bankrotēja. Biznesa parkā atbrīvojās gandrīz 40% iepriekš iznomāto platību. Turklāt atlikušajām platībām nomas cenas samazinājās, līdz ar to no apgrozījuma zaudējām aptuveni 50%. 2010.gads arī bija ļoti smags, tomēr 2011. un nu jau arī 2012.gads apliecina, ka atrodamies uz augšupejošas līknes. Patlaban jaunie nomnieki vairs nav orientēti uz tirdzniecību vien, viņi ļoti atšķiras no iepriekšējo gadu nomniekiem ar mēģinājumiem radīt savam biznesam pievienoto vērtību. Tieši tādēļ pērn janvārī pieņēmām lēmumu biznesa parkā Abava attīstīt savu loģistikas nozari, kas koncentrējas pārtikas preču apkalpošanā precēm ar īsu derīguma termiņu,» sacīja Gritāns.

Savukārt Virbule norādīja, ka patlaban Latvijas tirgū nav nevienas neatkarīgas loģistikas kompānijas pārtikas preču segmentā, kas nebūtu saistīta ar kādu no pārtikas preču izplatītāju centriem.

«Iepriekš nebija sistēmas, kad kāds no izplatītājiem var nodrošināt preču izplatīšanas prioritāti arī konkurējošam produktam. Protams, reģionālās izplatīšanas sistēma lielā mērā darbojās arī līdz šim, vairāk gan balstoties uz lokālām transporta kompānijām. Savukārt mēs piedāvājam gluži jaunu koncepciju - piegādāsim jebkuru produkciju veikalam vienas piegādes ietvaros jebkurā Latvijas vietā no Rīgas vai kāda no reģionālajiem pārkraušanas punktiem,» sacīja uzņēmēja.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, kāpēc pārtikas ražotājiem būtu izdevīgi sadarboties ar Abava Logistics, viņa norādīja uz izmaksu samazināšanos.

«Katra ražotāja galvenā funkcija ir pievērsties reālai ražošanai, nevis lauzīt galvu par produkcijas izplatīšanu. Kopumā preces piegāde uz tirdzniecības vietu, izmantojot loģistikas centra kā starpnieka pakalpojumu, ir vismaz par 20% lētāka, nekā tad, ja to darītu ražotājs pats. Vēl viens būtisks ieguvums ir pārdošanas segmenta palielināšana,» sacīja Virbule.

SIA Abava dibināta 1993.gada jūlijā. Uzņēmums apsaimnieko un iznomā 60 000 kvadrātmetru noliktavu, aukstumkameru un saldētavu kompleksu un birojus Imantā apmēram 18 hektāru lielā labiekārtotā teritorijā.

Abavas apgrozījums 2011.gadā bija 2 446 290 lati salīdzinājumā ar 1 339 146 latu apgrozījumu 2010.gadā, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās SIA Lursoft informācija.

Abavas peļņa 2010.gadā bija 263 640 lati, bet 2011.gadu Abava beigusi ar 103 025 latu zaudējumu, kas saistāms ar apjomīgiem investīciju ieguldījumiem. 2012.gadu Abava plāno pabeigt ar 350 000 latu peļņu. Abavas pašu kapitāls gada beigās bija 3 213 047 lati.

Uzņēmuma 100% īpašnieks ir SIA RIT Loģistika, kas savukārt pieder Intam Jansonam (38,24%), Rolandam Gritānam (29,75%), SIA Madara 89 (15 %), SIA Limon Invest (6,71%), SIA HRG Ieguldījumi (6,04%) un Ričardam Bataragam (4,25%).

Komentāri

Pievienot komentāru