Likumi

Biznesa sakārtošanai atkal jaunas idejas

Elīna Pankovska, 14.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Plāno samazināt iecerēto valsts sociālās obligātās apdrošināšanas priekšapmaksu taksometru nozarei, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pēc taksometru nozares pārstāvju tikšanās ar Finanšu ministriju (FM) tapis skaidrs, ka nozarei tiks ieviesta valsts sociālās obligātās apdrošināšanas priekšapmaksa 130 eiro apjomā uz vienu taksometra automašīnu mēnesī, DB norāda Baltic Taxi pārstāvis Jānis Naglis. «Tā arī ir vienīgā atblāzma no nozares piedāvājuma. Protams, labāk par neko. Lai vesela pusotra gada darbs nebūtu pilnīgi vējā, un tā vienīgais rezultāts nebūtu FM un Labklājības ministriju (LM) noraidījums visiem nozares priekšlikumiem, pēdējā brīdī bija jāveic korekcijas, lai nonāktu pie vāja kompromisa,» piebilst J. Naglis. Jāatgādina, ka nozares sākotnējais priekšlikums bija ieviest tā saukto ikmēneša patentmaksu katram taksometram 286 eiro apjomā.

Nacionālās trīspusējās padomes Budžeta un nodokļu apakšpadomes sēdē ir izskatīts FM izstrādātais variants taksometru nozares problēmu risināšanai par nodokļu avansa ieviešanu, un ir panākta vienošanās, ka būs jāveic avansa maksājums 130 eiro par mašīnu iepriekšējo 286 eiro vietā, DB skaidroja FM pārstāve Maija Straupmane. Viņa arī atzīmē, ka paliek spēkā nosacījums: ja taksometru izmanto vairāki šoferi, un 130 eiro iemaksa nesedz sociālās iemaksas, darba devējam būs jāpiemaksā.

Visu rakstu Biznesa sakārtošanai atkal jaunas idejas lasiet 14. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru