Bizness reģionos: Jelgava - potenciāls liels, bet vietējie aizbrauc

2016. gada 07. jūnijs plkst. 8:15
Sadaļa: Foto & Video
Dalies ar šo rakstu

Lai gan starptautiskie eksperti augstu vērtē Jelgavas attīstības potenciālu un pilsētā palielinās uzņēmumu skaits, jelgavnieki darba meklējumos brauc uz ārvalstīm, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

Jelgavas priekšrocība ir tā, ka pilsēta jau vēsturiski atrodas stratēģiski izdevīgā vietā – ir laba dzelzceļa infrastruktūra, blakus lielai automaģistrālei. Šobrīd speciālisti pēta, vai būtu iespējams attīstīt upju transportu pa Lielupi.

Laikraksta Financial Times izdevuma FDI Intelligence pētījumā 2016./2017.gada Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni Jelgava atzīta par 6. labāko Eiropā Gudro pilsētu kategorijā. «Tas ir novērtējums Jelgavas spējai tvert jaunas lietas ar informācijas tehnoloģiju palīdzību, – pilsētniekiem piedāvāt mobilās iedzīvotāju kartes pasažieru pārvadājumiem un sociālajiem pakalpojumiem, jaunus pilsētas vides drošības risinājumus. Dzīvojam zināšanu un informācijas laikmetā; viedajā pilsētā dzīvos un strādās gudri cilvēki, kas ir pilsētas izaugsmes un attīstības garants,» saka Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Visu rakstu iespējams izlasīt otrdienas, 7.jūnija, laikrakstā Dienas Bizness!  

Dalies ar šo rakstu