Pārtika

Biznesu balsta lašos un forelēs

Anda Asere, 07.09.2016

Indreks Kasela

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viena no Baltijas svarīgākajām eksporta precēm ir ne tikai Skype, bet arī mūsu zivis

Tā uzskata Indreks Kasela (Indrek Kasela), zivju pārstrādes uzņēmuma AS PRFoods valdes priekšsēdētājs un kompānijas lielākā īpašnieka Amber Trust partneris.

Igaunijas kompānija PRFoods ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas reģionā.

90% no produkcijas tiek eksportēti uz Somiju, kur tā nonāk gan mazumtirdzniecībā, gan HoReCa tirgū.

«Kad man cilvēki prasa, kāpēc Somija, es vienmēr atbildu – tie ir 5,5 milj. igauņu, jo mēs esam tik līdzīgi, bet, tā kā viņi nopelna četras reizes vairāk naudas, tas patiesībā ir 22 milj. cilvēku tirgus. Vērtības ziņā Somijas tirgus ir daudz lielāks nekā Baltijā kopumā, tāpēc tā mums bija loģiska izvēle,» saka I. Kasela.

Pirms vairākiem gadiem kompānija pārņēma divas zivju kompānijas Ziemeļvalstīs, kuras iepriekš bija ģimenes uzņēmumi, tāpēc tagad AS PRFoods I. Kaselas skatījumā vairāk ir somu uzņēmums. Tradicionāli, piemēram, somu Ziemassvētku ēdienkarti veido zivis un zivju ikri. Iekļaut ēdienkartē vairāk jūras produktu viņš iesaka arī Baltijas patērētājiem, jo zivis ir veselīgākas par gaļu.

Visas PRFoods izejvielas nāk no zivju audzētavām Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā. Lielāko daļu lašu uzņēmums iepērk Norvēģijā, kā to dara visi lielie tirgus spēlētāji pasaulē. Savukārt varavīksnes foreles kompānija iegūst pati savās zivju fermās Zviedrijas ziemeļos un Somijas arhipelāgā.

Visu rakstu Biznesu balsta lašos un forelēs lasiet 7. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru